Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa pt. „Trafna diagnostyka FASD? Jest na to sprawdzony sposób – Prawidłowo dostosowana terapia kluczem do sukcesu".

data rozpoczęcia:
09.09.2019 09:00
data zakończenia:
09.09.2019 00:00
miejsce:
adres:
Uniwersytet SWPS wydział zamiejscowy w Katowicach, 43-326 Katowice ul. Techników 9
Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa pt. „Trafna diagnostyka FASD? Jest na to sprawdzony sposób – Prawidłowo dostosowana terapia kluczem do sukcesu". Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa pt. „Trafna diagnostyka FASD? Jest na to sprawdzony sposób – Prawidłowo dostosowana terapia kluczem do sukcesu".

W związku z obchodami 20-lecia Światowego Dnia FAS oraz Dnia Świadomości FASD w dniu 09.09.2019r. Fundacja Fascynujący Świat Dziecka przy współpracy z Uniwersytetem SWPS organizuje Międzynarodową Konferencję Szkoleniową pt.

„Trafna diagnostyka FASD? Jest na to sprawdzony sposób – Prawidłowo dostosowana terapia kluczem do sukcesu".

KONFERENCJA TŁUMACZONA SYMULTANICZNIE

Prelegentami będą takie osobistości jak:

• doktor Susan J. Astley z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle,
która to od 30 lat jest prekursorem i niepodważalnym autorytetem w diagnostyce tej choroby.
• Gro Løhaugen – wiceprzewodnicząca Europejskiego Stowarzyszenia FASD, dyrektor RCP dla Dzieci w Norwegii.
• dr hab. prof. UP Halina Pawłowska-Jaroń - profesor krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, autorka licznych badań i publikacji dotyczących dzieci z FASD.

 Dzięki konferencji - szkoleniu, dowiesz się jak prawidłowo powinny być diagnozowane dzieci i młodzież z podejrzeniem FAS/FASD. Zdobędziesz do tego niezbędną wiedzę, zapoznasz się z narzędziami, które powinny być do tego wykorzystywane oraz dowiesz się kto nie powinien takich diagnoz przeprowadzać. Dowiesz się również jak dobrać odpowiednią ścieżkę terapeutyczną oraz jak zaopiekować się nie tylko dzieckiem, ale całym środowiskiem, które go otacza (m.in. szkoła, rodzina).

Data i miejsce Konferencji – Szkolenia
9 września 2019 godzina 9:00 – 15:00
Uniwersytet SWPS wydział zamiejscowy w Katowicach
43-326 Katowice ul. Techników 9

Plan Konferencji:

8:00 - 9:00 - Rejestracja uczestników
9:00 – 9:30 – Oficjalne rozpoczęcie Konferencji
9:30 - 11:30 – dr Susan J. Astley - „Zespół sprawdzoną metodą diagnostyki FASD”.
11:30 – 11:50 – przerwa z poczęstunkiem
11:50 – 13:20 – dr Gro Lohaugen (Norwegia - „Codzienne wyzwania rodzin zmagających się z FASD – jak możemy pomóc?” 
13:20 – 15:00 – dr Halina Pawłowska-Jaroń (Polska), - „Prawidłowo dobrana terapia kluczem do sukcesu”.


Uczestnicy konferencji otrzymają stosowne zaświadczenia

• dr Susan J. Hemingway (Astley) z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle -
Dyrektor Stanowej Sieci Diagnostyki i Profilaktyki Alkoholowego Zespołu Płodowego (FAS DPN). Niekwestionowany autorytet w dziedzinie FASD. Twórca 4-Cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD. Dr Hemingway (Astley) uzyskała tytuł licencjata w biologii, tytuł magistra w radiologii i fizjologii, a tytuł doktora za pracę z zakresu epidemiologii i pediatrii. FAS/FASD zajmuje się już prawie 30 lat, a badania naukowe prowadzi już ponad 21 lat.  Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego i Towarzystwa Badawczego Alkoholizmu oraz członkiem stowarzyszenia badawczego w Centrum Rozwoju Człowieka i Niepełnosprawności na Uniwersytecie Waszyngtońskim. Dr Hemingway (Astley) jest dyrektorem Sieci Diagnostyki i Profilaktyki Alkoholowego Zespołu Płodowego stanu Waszyngton (FAS DPN).  

• Gro Løhaugen – wiceprzewodnicząca Europejskiego Stowarzyszenia FASD, dyrektor RCP dla Dzieci w Norwegii. Autorka licznych badań i publikacji związanych przede wszystkim z wpływem określonych czynników (zarówno środowiskowych jak i uwarunkowanych genetycznie) w okresie prenatalnym oraz okołoporodowym na rozwój (przede wszystkim neurologiczny i poznawczy) dziecka. Jej artykuły publikowane są przez liczne czasopisma m.in. takie jak: Drug and Alcohol Dependence, NeuroImage, Frontiers in Aging Neuroscience, Annals of Neurology, The Journal of pediatrics. Współpracuje m.in. z Kliniką Sørlandet w Norwegii, z Instytutem Medycyny Klinicznej na Uniwersytecie w Oslo oraz Uniwersytetem Naukowo -Technologicznym w Norwegii. Głównymi obszarami jej zainteresowań są medycyna (w tym szczególnie psychiatria, psychosomatyka, poradnictwo psychologiczne) oraz psychologia (głównie psychologia kliniczna, zdrowie psychiczne oraz psychopatologia). 

• dr hab. prof. UP Halina Pawłowska-Jaroń - adiunkt w Katedrze Logopedii i Zaburzeń Rozwoju na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, badaczka i praktykujący logopeda w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Powiatu Krakowskiego, Filia w Skale. Zainteresowania naukowe i obszar pracy to m.in. zaburzenia komunikacji językowej i ich terapia wśród dzieci z FAS/FASD oraz wśród dzieci narażonych na działanie innych teratogenów, nabywanie i rozwój języka u dzieci upośledzonych, obciążonych genetycznie warunkowanymi zespołami chorobowymi, diagnoza i terapia osób ze schorzeniami neurologicznymi, ze szczególnym zwróceniem uwagi na padaczkę, diagnoza i terapia logopedyczna osób starszych i możliwości zastosowania technologii informatycznych do wzbogacenia procesu diagnozy i terapii. Na co dzień prowadzi wykłady i ćwiczenia dla studentów logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz prowadzi diagnozę i terapię dzieci z różnorakimi zaburzeniami rozwoju językowego, w tym dzieci z FAS/FASD.

Wszelkie informacje na temat konferencji oraz zakup biletów: https://fasfundacja.pl/miedzynarodowa-konferencja-szkoleniowa/?fbclid=IwAR05-RV98m03Kk95jrqxVph_YarJ7sXJXd26pxeq_VdfB_VUIyVlvDj2ki8

 

 

pod patronatem
Zobacz również: