Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Koncert Adwentowy na rzecz remontu Kościoła Jezusowego

data rozpoczęcia:
15.12.2019 16:00
data zakończenia:
15.12.2019 00:00
miejsce:
adres:
Kościół Jezusowy
Koncert Adwentowy na rzecz remontu Kościoła Jezusowego Koncert Adwentowy na rzecz remontu Kościoła Jezusowego

Koncert Adwentowy  na rzecz remontu Kościoła Jezusowego

Wyższobramski Chór Kameralny działający przy cieszyńskiej parafii ewangelickiej zaprasza na doroczny koncert adwentowy, który odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia o godz. 16.00 w Kościele Jezusowym.

Chór pod dyr. Piotra Sikory wykona nastrojowe pieśni i kolędy. Na finał zabrzmi „Kantata na Boże Narodzenie” Sally DeFord na chór, solistów i fortepian, przy którym zasiądzie Wojciech Wantulok. Partie solowe wykonają Jolanta Chmiel, Dorota Klus-Raczek i Ilona Matuszek.

Wystąpią również goście – rodzinny, międzypokoleniowy zespół z Wisły. Zespół składa się z trzech grup: żeńskiej grupy śpiewaczej „Stejizbianki”, męskiej grupy śpiewaczej „Tkocze” oraz kapeli „Borowiczka”. W grupach śpiewają dziadkowie, rodzice i ich dzieci oraz ciotki, kuzynowie i przyjaciele rodziny Szarzec. Zespół zaprezentuje dawne pieśni godowe z 16 i 17 wieku zawarte w starym śpiewniku ks. Jerzego Heczki z 1865 roku oraz pasterskie kolędy. Wstęp wolny.

Podczas koncertu będzie można złożyć ofiarę na cel remontu Kościoła Jezusowego. Prace konserwatorskie rozpoczęły się w 2018 r. i potrwają do 2021 r. Wkład własny parafii do projektu wynosi 3 miliony złotych. Koncert adwentowy jest cegiełką w tym ogromnym przedsięwzięciu. Serdecznie zapraszamy!

 

pod patronatem
Zobacz również: