Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

To czego nie widać - plener malarski

data rozpoczęcia:
24.06.2024 10:00
data zakończenia:
28.06.2024 13:00
miejsce:
adres:
Ośrodek Pod Brandysem Górki Wielkie, ul. Sportowa 8
To czego nie widać - plener malarski To czego nie widać - plener malarski

To czego nie widać - plener malarski

 

W ramach trwałości projektu „Za woniom drzewa”, Ośrodek Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna organizuje plener malarski dla dzieci w wieku 12-18 lat pt. „To czego nie widać”.

Będzie to kontynuacja plenerowych warsztatów malarskich, których inspiracją i motywem

przewodnim jest napisana przez Zofię Kossak baśń "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata" opisująca świat magicznych stworzeń zamieszkujących Dwór we wsi Górki Wielkie, dolinę

rzeki Brennicy oraz okoliczne góry i lasy.

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kulturą i historią miejsca na podstawie wspomnianej opowieści. Będą mogli połączyć wyobraźnię z rzeczywistością, tworząc obrazy, które łączą w sobie elementy bajkowe z realnym pejzażem. Pracując nad kompozycją opanować umieszczenie postaci, w pejzażu i tworzenie własnej interpretacji.

Zapoznają się z różnymi stylami malarskimi, takimi jak symbolizm (oraz pokrewne surrealizm i realizm magiczny), impresjonizm i abstrakcja

Technika warsztatów: mniejsze prace eksperymentalne w technice akwarelowej, duża praca malarska na płótnie

Plener poprowadzi Joanna Kałdan – Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zajmuje się malarstwem klasycznym, muralem, ikoną, rysunkiem, projektowaniem, ceramiką. Instruktorka rysunku i malarstwa. W pracy twórczej inspiracje czerpie z najbliższego otoczenia - z natury, ludzi, z atmosfery miejskiego pejzażu. Pracuje w cyklach malarskich podejmując tematykę portretu, pejzażu, czy motywów florystycznych, niejednokrotnie wkraczając także w obszar abstrakcyjny.

Zobacz również: