Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Koncerty Wyższobramskie

data rozpoczęcia:
07.07.2024 18:00
data zakończenia:
18.08.2024 20:00
miejsce:
adres:
Kościół Jezusowy w Cieszynie
Koncerty Wyższobramskie Koncerty Wyższobramskie

Koncerty Wyższobramskie to festiwal, który organizowany jest od 2018r. w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Obecnie jest jednym z najważniejszych punktów na muzycznej mapie Śląska Cieszyńskiego.

 

Koncerty Wyższobramskie to odpowiedź na wakacyjne potrzeby słuchaczy, ponieważ  odbywają się co drugi tydzień w lipcu i sierpniu. Podczas tej imprezy mają miejsce mistrzowskie wykonania, a obecność wybitnych wirtuozów podnosi rangę wydarzenia na poziom światowy. Koncerty Wyższobramskie dają również możliwość zaprezentowania się młodym artystom, zwłaszcza w kameralnych produkcjach.

 

Podczas koncertów prezentowane są najbardziej wartościowe utwory od baroku, aż po współczesność. Wszyscy soliści zawsze podkreślali, iż gra na odrestaurowanych organach Kościoła Jezusowego jest niezwykłym źródłem inspiracji, w związku z czym artyści często sięgają do formy, jaką jest improwizacja. Melomani chętnie wracają na koncerty festiwalowe, ponieważ mogą liczyć na niezwykłe wykonania i nieoczekiwane emocje za sprawą wirtuozerskich improwizacji. Jednakże Koncerty Wyższobramskie to nie tylko możliwość delektowania się utworami klasycznymi, ale również i rozrywkowymi. Jeden z koncertów nosi nazwę „Organy inaczej” i jest poświęcony prezentacjom popularnych przebojów muzyki filmowej.

Każde spotkanie muzyczne jest wyjątkowym przeżyciem, prawdziwą okazją kontemplowania muzyki i dzielenia się nią.

Doskonała akustyka, światowi wykonawcy oraz życzliwa publiczność to gwarancja niezapomnianych impresji podczas festiwalu Koncerty Wyższobramskie w Kościele Jezusowym, w Cieszynie. Na koncerty wstęp wolny.

 

W tym roku wystąpią 7.07.24  Krzysztof Urbaniak - organy; 21.07.24  Piotr Bywalec - organy oraz  Karol Onderko – trąbka; 4.08.24 Michał Botor – Organy inaczej; 18.08.24 – Michał Duźniak.

 

Patronat medialny ox.pl, Radio 90.

PSM w Cieszynie – partner festiwalu.

 

Gmina Cieszyn, Powiat Cieszyn, Urząd Marszałkowski dofinansowały tegoroczną edycję Koncertów Wyższobramskich. Komitet organizacyjny festiwalu: ks. proboszcz Marcin Brzóska, Marcin Gabryś, Wojciech Wantulok dyr. artystyczny, Piotr Sikora, Joanna Lazar-Chmielowska, Dariusz Chmielowski.

 

 

pod patronatem
Zobacz również: