Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Narodowe czytanie w Cieszynie

data rozpoczęcia:
03.09.2022 10:00
miejsce:
adres:
Cieszyn
Narodowe czytanie w Cieszynie Narodowe czytanie w Cieszynie

Serdecznie zapraszamy na NARODOWE CZYTANIE W CIESZYNIE, przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej akcji, której patronuje Prezydent RP. Lekturą tegorocznej edycji NARODOWEGO CZYTANIA będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Uroczyste otwarcie wydarzenia odbędzie się o godzinie 10.00, w namiocie przed siedzibą Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, przy ulicy Głębokiej 15. W programie przedsięwzięcia, znajdą się się, m. in.: inscenizacje ballad w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie, występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych, mały kiermasz ludowych smaków, zaś oprawę muzyczną wydarzenia stanowić będzie koncert poezji śpiewanej zespołu Lekko. Motywem przewodnim Narodowego Czytania w Cieszynie będzie oczywiście wspólna, głośna lektura cyklu „Ballady i romanse” z pierwszego tomu Poezyj. Akcja czytelnicza zaakcentuje tym samym dwusetną rocznicę wydania tegoż znamiennego, bo symbolicznie otwierającego romantyzm, tomu poetyckiego.

Również 3 września, o godzinie 14.00 zapraszamy mieszkańców do siedziby Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (sala konferencyjna, II p.) na rodzinne warsztaty rękodzielnicze pn. „Odczarujmy lilije”, które poprowadzi pracownia rękodzielnicza „Robótkownia”. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona! Bezpłatne wejściówki na warsztaty będzie można odebrać przed imprezą w Oddziale dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (parter).

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Do słuchania…, oglądania…, a nade wszystko
do wspólnego, publicznego czytania ballad Mickiewicza. Na aktywnych uczestników bibliotecznego wydarzenia czekać będą atrakcyjne nagrody i upominki! Do zobaczenia!!!Narodowe Czytanie w Cieszynie odbędzie się w ramach projektu Lirycznie i romantycznie w Cieszynie dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

pod patronatem
Zobacz również: