Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Dożynki Powiatowe w Hażlachu

data rozpoczęcia:
03.09.2022 13:00
miejsce:
adres:
Hażlach
Dożynki Powiatowe w Hażlachu Dożynki Powiatowe w Hażlachu

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia 3 września miejscowości Hażlach w Gminie Hażlach.

W tym szczególnym dniu dla rolników i mieszkańców gmin powiatu cieszyńskiego odbędą się DOŻYNKI POWIATOWE w Hażlachu. Po dwóch latach przerwy zapraszamy do wspólnego święta plonów w imieniu Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka, Wójta Gminy Hażlach Grzegorza Sikorskiego, Sołtysa Sołectwa Hażlach Mariusza Króliczka oraz Gazdów Anny i Andrzeja Kaletów. Patronat honorowy nad Dożynkami objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Dożynki Powiatowe są także częścią projektu pod nazwą "Dożynki - zwyczaje na Śląsku Cieszyńskim" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Interreg V-A Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2014-2020. 

Program imprezy:

O 13.00 rozpoczynamy uroczystości przy Domu Przyrodnika, by następnie udać się korowodem na nabożeństwo ekumeniczne do kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Około godziny 15.30 będziemy witać uczestników korowodu przy bibliotece w Hażlachu (ul. Główna 37), a od 16.00 rozpoczniemy uroczystości dożynkowe.

Po części oficjalnej zapraszamy do zabawy. O wprawienie uczestników w dobry humor zadba Kabaret RAK – to o godz. 18.00, a o 20.00 na scenie pojawi się zespół WEEKEND.

Po koncertach o zabawę zadba zespół Stylowy Band ...

Nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej,  dzieci będa mogły korzystać z atrakcji dla nich przeznaczonych w godzinah od 16.00 do 20.00.

Dożynkom towarzyszyć będzie wystawa sprzętu rolniczego.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !

pod patronatem
Zobacz również: