Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Kwiaty Tuwima

data rozpoczęcia:
13.06.2024 19:00
data zakończenia:
13.06.2024 20:00
miejsce:
adres:
Beskidzki Dom Zielin "Przytulia", ul. Wyzwolenia 69
Kwiaty Tuwima Kwiaty Tuwima
Kwiaty Tuwima to spektakl w niecodziennej formie, czyli monodramu sprzęgniętego z filmem i historycznymi wizualizacjami. Podczas jego trwania będziecie mieli okazję przenieść się do czasów polskiej emigracji w Ameryce podczas trwania II Wojny Światowej oraz zrozumieć losy polskiego poety Juliana Tuwima.
 
On z nas wszystkich, my wszyscy z niego?
Spektakl Kwiaty Tuwima pozwoli wejść głęboko w piękne, a jednocześnie bardzo skomplikowane wnętrze najważniejszego twórcy w polskiej poezji XX wieku. Podczas przedstawienia ukazuje nam się wieczór emigracyjny w Ameryce podczas którego Tuwim, opuszczony przez gości, pochłonięty zostaje przez wspomnienia z przeszłości, przez strach, ale także nadzieję, która buduje w nim chęć do pracy na rzecz nadchodzących lat.
Pozwoliliśmy sobie stworzyć spektakl, który nie odpowiada na żadne ważne pytania, nie porusza drażliwych tematów, ale ma ambicję pokazania Juliana Tuwima w chwilach prostych, w takich momentach jakie i my sami przeżywamy na co dzień. Chcieliśmy sportretować poetę takiego jakim był w listach, w prywatnych wypowiedziach i w najbardziej osobistych, i emocjonalnych fragmentach Kwiatów Polskich – jego największego dzieła.
 
 
Miejsce: Beskidzki Dom Zielin "Przytulia"
Czas: 13.06.2024, godz. 19:00
Bilety: w cenie wejścia do "Przytulii" - 10 zł
rezerwacja: 33 400 00 21
 
Zobacz również: