Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Walentynkowy Koncert Charytatywny - Monika Kruszyńska

data rozpoczęcia:
14.02.2024 18:00
data zakończenia:
14.02.2024 20:00
miejsce:
adres:
Teatr im. Adama Mickiewicza, Plac Teatralny 1
Walentynkowy Koncert Charytatywny - Monika Kruszyńska Walentynkowy Koncert Charytatywny - Monika Kruszyńska

„OTWÓRZ SERCE DLA SENIORA”

Pod takim hasłem Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego serdecznie zaprasza na Charytatywny Koncert Walentynkowy w dniu 14 lutego 2024r. o godz. 18:00.
Nasi Seniorzy są dla nas ważni, dlatego im poświęcimy tym razem nasze działania.
Koncert dedykowany jest Seniorom, których codzienne życie jest często związane z różnorodnymi wyzwaniami. Chcemy dostarczyć im nie tylko emocjonalnej radości, ale także zebrać środki na potrzebne dla nich cele, takie jak leki, sprzęt rehabilitacyjny czy aktywizacja kulturalna. Celem tego koncertu jest zebranie środków finansowych na doposażenie Oddziału Geriatrycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

W imieniu własnym oraz Zarządu Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego serdecznie zapraszam na koncert.

Prezes Zarządu
Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego

Janusz Martynek

 

 

o artystce
Monika Kuszyńska
Piosenkarka i autorka tekstów, u progu działalności artystycznej, w 2001 r. została - trzecią z kolei - wokalistką powstałej w 1990 r. grupy Varius Manx. Jej debiutancki album, zatytułowany „Eta”, był siódmym w dorobku zespołu, uhonorowanego w tym czasie brylantową płytą. W roku 2002 zostali laureatami Grand Prix Festiwalu Krajów Nadbałtyckich, wkrótce ukazały się dalsze albumy z udziałem wokalistki / m.in. „Eno” 2002, „Emi” na 15-lecie grupy czy „Varius Manx symfonicznie” w 2006 r./ oraz kilkanaście singli. Do największych przebojów, wylansowanych przez Monikę Kuszyńską należą : „Moje Eldorado”, „Maj”, „Bezimienna”.
Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 r. tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wraca do aktywnego życia, ale przede wszystkim powraca do swojej pasji, jaką jest śpiewanie. Pierwszym krokiem jest nagranie w 2009 r. piosenki z Beatą Bednarz pt."Nowa rodzę się". Kolejne lata obfitują w nowe przedsięwzięcia takie jak udział w programie "Bitwa na głosy" czy występ na festiwalu w Opolu z piosenką "Ocaleni", będącą pierwszym singlem z jej debiutanckiej solowej płyty. Album "Ocalona" ukazał się 12 czerwca 2012 r.
W lutym 2013 Monika została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi.
W 2015 roku reprezentowała Polskę w 60 Konkursie Piosenki Eurowizji oraz w tym samym roku ukazała się Jej książka „Drugie życie”

 

o fundacji
Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego od przeszło 30 już lat prowadzeni działalność społeczną "non-profit" wspierając ochronę i promocję zdrowia na Śląsku Cieszyńskim w zakresie profilaktyki i lecznictwa, podnoszenia poziomu usług medycznych, a także rozbudowy i wyposażenia publicznych placówek służby zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem Szpitala Śląskiego w Cieszynie i Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Nie jest to jednak możliwe bez naszych Darczyńców, bez mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, bez firm/instytucji, które nas wspierają. Aparatura zakupiona ze składek ofiarodawców znajduje się na każdym oddziale oraz w niemal każdej poradni Szpitala Śląskiego w Cieszynie, a także w Cieszyńskim Pogotowiu Ratunkowym.
Wszystkie informację o Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego można zobaczyć na naszej stronie internetowej pod adresem: www.fundacja.cieszyn.pl

pod patronatem
Zobacz również: