Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

V Przegląd Twórczości Art +

data rozpoczęcia:
2019-05-22 00:00:00
data zakończenia:
2019-05-25 00:00:00
miejsce:
Cieszyn
adres:
Cieszyn
 V Przegląd Twórczości Art + V Przegląd Twórczości Art +

Od 2015 roku czerwiec oferował mieszkańcom miasta Cieszyn możliwość spotkania z młodą sztuką. Już przez cztery edycje wydarzenia ekipa A Rt+ związana z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie dokładała wszelkich starań, by działania twórcze młodych artystów mogły wypełnić zakamarki miasta.

A Rt+ odsłania zamknięte w uczelnianych murach realizacje twórcze młodych. Daje możliwość na zaistnienie w nowej przestrzeni, kontakt z odbiorcą. Równocześnie aktywizuje miasto, dosłownie wchodzi w zapomniane obszary i ożywia je. Mieszkańcy Cieszyna, a także przyjezdni turyści mają okazję do uczestnictwa w kulturalnym wydarzeniu, gdyż dzieje się na ich oczach, wypełnia obszar miasta. Sama nazwa wydarzenia, kojarzona z grupą krwi, to dowód na cel ożywienia dialogu pomiędzy twórcą a odbiorcą. A Rt+ to siła płynąca w obiegu miasta.

A Rt+ po raz piąty

Tegoroczna edycja Art+ odbędzie się wcześniej. Sztuka zagości w mieście już w maju. Tym razem studenci Wydziału Artystycznego wraz ze społecznością A Rt+ zamierzają wcielić w życie założenia Uchwały Krajobrazowej. Inicjatywa ta ma na celu walkę z nielegalnymi i szpecącymi reklamami, które coraz skuteczniej zakrywają piękno naszego miasta. Nadchodząca edycja A Rt+ stanowi też próbę zawarcia współpracy. Mamy nadziej ę na możliwość pokazania działalności twórczej studentów, również z innych uczelni artystycznych. W ten sposób pragniemy skonfrontować postrzeganie twórców z różnych kręgów oraz wymienić się doświadczeniami.
Kontrasty

Główną ideę Przeglądu Twórczości Studentów A Rt+ stanowi konkurs, który pozwoli wyłonić i nagrodzić trzy najlepsze realizacje. Hasłem tegorocznej edycji Przeglądu są KONTRASTY. Skupia się on wokół różnic wynikających z indywidualnej percepcji świata każdego z uczestników oraz różnych ośrodków kształcenia artystycznego. Owocem współpracy będzie ukazanie szerokiego spektrum działań twórczych oraz ich prezentacja w przestrzeni publicznej. KONTRASTY stanowią o sile przekazu dzieła, podkreślają odrębny charakter i postawę twórczą.

Zapraszamy

Cieszyn jest idealnym miejscem do podjęcia działalności A Rt +, gdyż skupia wiele młodych utalentowanych dusz. Ma przy tym miejsca w swej architekturze uśpione, zapomniane, zakurzone. Należy odkryć i połączyć potencjał twórców z ogromnym potencjałem pięknego miasta. Chcemy pokazać żywą sztukę w żywym miejscu, a także utorować drogę studentom chcącym zaistnieć w sferze aktywności twórczej. Zapraszamy Państwa na kilka majowych dni wypełnionych tajemnicą sztuki. Odwiedźmy nasze miasto, poszukując nowego oblicza.

Tekst i foto: mat/pras

źródło:
dodał: autor
Zobacz również: