Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

52. Dni Skoczowa

data rozpoczęcia:
2019-06-07 00:00:00
data zakończenia:
2019-06-09 00:00:00
miejsce:
adres:
Rynek
52. Dni Skoczowa 52. Dni Skoczowa
Organizator: Miejskie Centrum Kultury 'Integrator'
Telefon: 33 479-10-40  
E-mail: mdkskocz@poczta.onet.pl
Strona www: www.mckskoczow.pl 

    Czy 52. Dni Skoczowa będą niesamowite? Jak najbardziej! Tegoroczne Święto Miasta to EMOCJE, ENERGIA i EKSPRESJA!
 
    Na początek innowacja. Powitamy się na targowisku miejskim, tuż przed rozpoczęciem NOCNEGO RAJDU SYNCHRONICZNEGO POJAZDÓW ZABYTKOWYCH. Atrakcje z nim związane, w postaci przeciekawych konkurencji (m.in. talerz Stewarda, parkowanie na dokładność), będą czekać już na wszystkich chętnych od godziny 16.00, natomiast sam rajd potrwa
do północy. Warto też przyjrzeć się piątkowym imprezom towarzyszącym. Przed południem, na Stadionie Miejskim Beskid im. Rudolfa Kukucza, odbędzie się jubileuszowa XX GMINNA SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA. Z tego, co nam wiadomo medale na zwycięzców już czekają. Trzeba tylko o nie zawalczyć. Warto też sprawdzić, czy drzemie w nas bohaterstwo. Można je będzie w sobie odnaleźć dzięki tym razem popołudniowym konkurencjom przygotowanym przez dzielnych strażaków na terenie Parku i. F. Nowaka. Podczas gier i zabaw pod wspólną nazwą I TY MOŻESZ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM z pewnością nie będzie można się nudzić.
 
Wśród wydarzeń otwierających ten niezwykły, jedyny w roku weekend pod Kaplicówką nie zabraknie też bardzo podniosłego wydarzenia – GALI ZASŁUŻONYCH DLA MIASTA/SOŁECTWA. Odbędzie się ono w Teatrze Elektrycznym. Ze względu na limitowaną ilość miejsc skupi publiczność bezpośrednio związaną
z utytułowanymi.
 
    W sobotę sięgniemy do gwiazd! Program sceniczny rozpocznie się od występów dzieci oraz młodzieży przedszkolnej i szkolnej, biorącej udział
w Familijnym Festiwalu Piosenki RODZINA NA SCENIE. Nie zapomnimy też o chwili wytchnienia dla tych, którzy artystycznie powalczą o nagrody. Zaprosimy ich na Ulicę Sezamkową, na której spotkają swoje ulubione postacie! I oczywiście uwolnimy taneczną energię drzemiącą w skoczowskich formacjach tanecznych! Popatrzymy i na sprawnych judoków ze skoczowskiego Klubu Sportowego AKADEMIA SPARTA, bo adrenaliny nigdy dosyć! Dla chwilowego wyrównania oddechu nagrodzimy zwycięzców konkursów wiedzy turystycznej oraz rodzinnego śpiewania i … wrzucamy kolejny bieg!
Na estradzie pojawi się zespół rockowy RED LIPS z żywiołową frontmanką – Rudą. Zespół od 2013 roku przebojowo podbija polski rynek muzyczny. Uświetnia też znane wszystkim wydarzenia muzyczne, m.in. takie, jak: Eska Music Awards, Sopot Top of the Top Festiwal, Top Trendy, KFPP w Opolu. Tego nie można przegapić. A to dopiero rozgrzewka! Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Krzywy z legendarną grupą DE MONO! Tak, to nie żart! Szykuje się fantastyczny pełen znanych piosenek koncert, który pokaże „jak wygląda nasze miasto nocą” w najlepszym pop-rockowym towarzystwie.
 
    Imprezy towarzyszące drugiemu dniowi Miejskiego Święta to tradycyjnie NAJSZYBSZY ZJAZD RURĄ, organizowany w Krytej Pływalni „Delfin” oraz nowość, czyli OTWARTE ZAWODY SZACHOWE O PUCHAR DYREKTORA SOSiRu, realizowane w SP nr 3.
 
    I niedziela – czas na prezentację młodych, uzdolnionych wokalnie uczniów Mariusza Śniegulskiego, pokaz tanecznych zdolności rodem z dzikiego zachodu w wykonaniu GWIAZD SZERYFA, rozsławiających Skoczowski Uniwersytet III Wieku. Będzie też okazja popatrzeć na krótkie dziecięce realizacje, powstałe w pracowni filmu animowanego – podczas zajęć twórczych MCK „Integrator” oraz na szereg materiałów reportażowych, prezentujących skoczowskie wydarzenia minionych miesięcy. Jednocześnie, czyli pomiędzy godz. 16.00 – 18.00, odbędą się XX JUBILEUSZOWE MISTRZOSTWA SKOCZOWA W RZUCIE BERETEM, które tym razem zostaną wzbogacone o wiele ciekawych niespodzianek. Warto popróbować swych sił w tej niepowtarzalnej konkurencji. Zostać jubileuszowym beretowym mistrzem - bezcenne!
  
    Wieczór na estradzie upłynie równie ciekawie. W pierwszej kolejności publiczność czarować będzie swym urokiem KRZYSZTOF RESPONDEK, przypominając ponadczasowe przeboje, ale i otaczając je zgrabnym, nierzadko śląsko brzmiącym humorem. I na finał 52. Dni Skoczowa wystąpi IZABELA TROJANOWSKA, która z pewnością zdradzi skoczowianom „wszystko, czego tego wieczoru będzie chciała”. Gwiazdę rozsławiła telenowela „Klan”, ale warto przypomnieć sobie też wiele jej ciekawych kreacji filmowych, czy choćby pierwszoplanową, wokalną rolę w szeregach „Budki Suflera”.
 
    W niedzielny poranek po raz kolejny pasjonaci tenisa wezmą udział
w TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR BURMISTRZA SKOCZOWA. Zgodnie z tradycją nie zabraknie też HARCERSKIEJ GRY MIEJSKIEJ. To już siódma odsłona pomysłowej zabawy dla wszystkich chętnych bez żadnych ograniczeń. Będzie również okazja pokosztować pyszności przygotowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, promującej od lat, przy okazji miejskiego świętowania, zdrowe odżywianie.
  
    Zachęcamy, aby zarówno w sobotę, jak i w niedzielę wziąć udział
w konkursie na ZDJECIE DNIA. Każdy kto je wykona podczas imprezy
i prześle na fanpage fb Gmina Skoczów – Skocz do Skoczowa weźmie udział
w konkursie na najlepszy kadr dnia. O zwycięstwie zadecyduje ilość polubień. Nagrody dla najlepszych z najlepszych oczywiście są przewidziane.
 
    Tradycyjnie na wszystkich gości opisywanego przedsięwzięcia czekać będą
w sercu miasta dmuchańce oraz bogato zaopatrzone stoiska gastronomiczne.
 
A zatem czekamy na Was
w drugi weekend czerwca!
pod patronatem
Zobacz również: