Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Parafialny Piknik Rodzinny

data rozpoczęcia:
2019-06-08 13:00:00
data zakończenia:
2019-06-08 20:00:00
miejsce:
adres:
przy kościele Miłosierdzia Bożego w Kalembicach
Parafialny Piknik Rodzinny Parafialny Piknik Rodzinny

Już 8 czerwca odbędzie się Parafialny Piknik Rodzinny przy kościele Miłosierdzia Bożego w Kalembicach. Startujemy już o godzinie 13.00, a zabawa potrwa do godziny 20.00. To już trzecie spotkanie tego typu organizowane przez Parafię Opatrzności Bożej w Cieszynie.

Ewangelista Marek pisał: Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. Idźcie na cały świat i nauczajcie

Piknik parafialny obok Mszy Świętych z kazaniem dedykowanym dzieciom to jedna z najlepszych form docierania ze Słowem Bożym do najmłodszych. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie muzyki, w trakcie zabawy nasze pociechy chętnie słuchają nauk Jezusa. Bez nowego pokolenia żadna wspólnota religijna nie ma prawa prawidłowo się rozwijać, dlatego trzeba wielu starań, by nasza parafia mogła rozkwitać w przyszłych latach.

Choć najwięcej atrakcji przewidzieliśmy dla dzieci, to wszyscy bez względu na swój wiek będą się dobrze bawić. Także dorosłych pragniemy ewangelizować w myśl z Ewangelii Św. Mateusza: Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody – mówi ksiądz Grzegorz Gaweł, wikariusz w parafii Opatrzności Bożej.

Piknik rodzinny to także niepowtarzalna okazja, by pokazać jaką silną społecznością jesteśmy. W organizację imprezy zaangażowanych jest wielu parafian, prywatnych darczyńców, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich w Pastwiskach, Klub Kobiet Kreatywnych z Boguszowic, lokalni przedsiębiorcy.

Nasza impreza to także niepowtarzalna okazja, by pomóc bliźniemu. W trakcie pikniku wspomożemy m.in. Daniela Białożyt ze Strumienia oraz Fundację Fascynujący Świat Dziecka.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęcamy wszystkich zainteresowanych.  Po więcej szczegółów  na temat imprezy zapraszamy na stronę parafii lub do zapoznania się z plakatem.

Materiał prasowy

pod patronatem
Zobacz również: