Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Spotkanie Cieślarów, Pilchów i Wisełków oraz ich sympatyków w dniu 4 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 na szczycie góry Cieślar.

data rozpoczęcia:
04.06.2023 12:00
data zakończenia:
04.06.2023 18:00
miejsce:
adres:
góra Cieślar
Spotkanie Cieślarów, Pilchów i Wisełków  oraz ich sympatyków w dniu 4 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 na szczycie góry Cieślar. Spotkanie Cieślarów, Pilchów i Wisełków oraz ich sympatyków w dniu 4 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 na szczycie góry Cieślar.
Będzie to już dwunasta edycja „Spotkania na Szczycie”, tym razem w szerszym gronie. Chcemy wspólnie z wszystkimi, co mają tutaj nad Wisłą swoje korzenie, obchodzić święto naszych wielkich rodzin. Organizatorom nie chodzi tylko o zwykły zjazd rodzinny, lecz przede wszystkim o wykorzystanie takiego fenomenu społeczności Wisły i całego Śląska Cieszyńskiego - jakim jest istnienie naszych wielkich wiślańskich rodów - do podjęcia tematu odnowy tradycyjnych wartości społecznych. Impreza ma charakter międzynarodowy, Cieślarowie, Pilchowie i Wisełkowie żyją nie tylko w Polsce i Czechach, lecz również na prawie wszystkich kontynentach świata. Już tradycyjnie nasze spotkanie na górze Cieślar zostało objęte patronatem honorowym przez Burmistrza Miasta Wisła.
pod patronatem
Zobacz również: