Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Prezentacja „Na straży rewolucji – Gwardia Narodowa w Cieszynie przez pryzmat archiwaliów zgromadzonych w Książnicy Cieszyńskiej”

data rozpoczęcia:
31.03.2023 17:00
data zakończenia:
31.03.2023 18:15
miejsce:
adres:
Książnica Cieszyńska
Prezentacja „Na straży rewolucji – Gwardia Narodowa w Cieszynie przez pryzmat archiwaliów zgromadzonych w Książnicy Cieszyńskiej” Prezentacja „Na straży rewolucji – Gwardia Narodowa w Cieszynie przez pryzmat archiwaliów zgromadzonych w Książnicy Cieszyńskiej”
W ostatni piątek miesiąca, 31 marca 2023 r. o godz. 17.00, Książnica Cieszyńska zaprasza na pokaz z cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. Tym razem prezentacja nosi tytuł „Na straży rewolucji – Gwardia Narodowa w Cieszynie przez pryzmat archiwaliów zgromadzonych w Książnicy Cieszyńskiej”, a poprowadzą ją Agnieszka Laskowska i Maksymilian Stańczak. Podczas prezentacji jej autorzy podzielą się informacjami na temat organizacji cieszyńskiej gwardii narodowej oraz jej relacji do powstałego wcześniej cieszyńskiego Towarzystwa Strzeleckiego. Odpowiedzą także na pytania dotyczące składu osobowego formacji, zadań czy też sposobów jej finansowania. Wykładowi towarzyszyć będzie pokaz materiałów archiwalnych. Więcej na ten temat na: https://kc-cieszyn.pl/na-strazy-rewolucji-gwardia-narodowa-w-cieszynie-przez-pryzmat-archiwaliow-zgromadzonych-w-ksiaznicy-cieszynskiej/
Zobacz również: