Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

"Muzyka poważna na wesoło" w wykonaniu zespołu The ThreeX Koncert edukacyjny dla młodzieży szkolnej

data rozpoczęcia:
26.04.2024 12:00
data zakończenia:
26.04.2024 14:00
miejsce:
adres:
Teatr im. Adama Mickiewicza, Plac Teatralny 1
"Muzyka poważna na wesoło" w wykonaniu zespołu The ThreeX Koncert edukacyjny dla młodzieży szkolnej "Muzyka poważna na wesoło" w wykonaniu zespołu The ThreeX Koncert edukacyjny dla młodzieży szkolnej

W związku z ograniczeniem edukacji muzycznej w szkołach ponadpodstawowych, Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń Blisko Ciebie" podjęło się zorganizowania koncertu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej pt.: "Muzyka poważna na wesoło" w wykonaniu zespołu The ThreeX.
Badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ muzyki klasycznej na rozwój koncentracji oraz zdolności poznawczych. Słuchanie muzyki może pomagać w zmniejszeniu stresu, łagodzić objawy depresji i lęku oraz poprawiać nastrój.
Celem koncertu jest również uwrażliwienie młodych ludzi na piękno muzyki klasycznej w formie przystępnej dla każdego odbiorcy.

Zespół The ThreeX tworzą absolwenci renomowanego Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu, są laureatami międzynarodowych konkursów, którzy współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej.
Różnorodność charakterów, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują w każdym aspekcie gry, sytuują The ThreeX w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na Osaka Chamber Music Competitio&Festa w Japonii oraz występy na całym świecie.

Trio instrumentalne, dwoje skrzypiec i fortepian, tworzy własne aranżacje m.in. utworów Bacha, Beethovena, Chopina, Smetany w połączeniu z Metallicą, Morricone i in., zabierając słuchaczy do świata muzyki w niespotykanej i fascynującej formie.

Obecnie są dyrektorami artystycznymi Bielskiej Orkiestry Cavatina.

Koncert jest współfinansowany ze środków Powiatu Cieszyńskiego oraz został objęty Honorowym Patronatem Starosty Cieszyńskiego, Pana Mieczysława Szczurka.

pod patronatem
Zobacz również: