Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Konferencja naukowa pt. "Pedagog specjalny - Kto i dla kogo?"

data rozpoczęcia:
17.04.2023 09:30
data zakończenia:
17.04.2023 14:00
miejsce:
adres:
sala konferencyjna UŚ
Konferencja naukowa pt. "Pedagog specjalny - Kto i dla kogo?" Konferencja naukowa pt. "Pedagog specjalny - Kto i dla kogo?"

Wychodząc naprzeciw potrzebom dyrektorów jednostek oświatowych, nauczycieli i rodziców - Krzysztof Kusiński i Katarzyna Heller dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie w ramach zawartych porozumień zorganizowana została konferencja naukowa „Pedagog specjalny - kto i dla kogo?”.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia dotyczące: terapii, edukacji i wychowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) w tym uczniów z autyzmem, edukacji włączającej. Na zakończenie konferencji zaplanowano panel dyskusyjny w którym organizatorzy konferencji wraz z rodzicami omówią najistotniejsze kwestie związane z wychowaniem dzieci z SPE i przygotowaniem do tzw. dorosłego życia.

Konferencja odbędzie się 17.04.2023 r. w Cieszynie (sala konferencyjna) – filia Uniwersytetu Śląskiego w godzinach – 09.30-14.00.

Konferencja jest bezpłatna, a każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.  Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkie zainteresowane osoby.  

 

 

Wśród prelegentów i gości będą m. in.:

prof. dr hab Zenon Gajdzica, prof. n. human. Tadeusz Sławek były rektor UŚ Katowice, obecnie radny sejmiku śląskiego, Andrzej Molin radny sejmiku śląskiego, obecne władze uczelni UŚ filia w Cieszynie, dyrektorzy poradni psycholog.-pedagog. z Cieszyna, Brzeska, dyrektorzy szkół z terenu powiatu cieszyńskiego, Jastrzębia Zdr., Żywca, Rabki, wykładowcy uczelni wyższych w Bielsku-Białej, Cieszynie i in.   

pod patronatem
Zobacz również: