Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Kazachstan - kraina cudów i Niebiańskich Gór

data rozpoczęcia:
23.02.2024 18:00
data zakończenia:
23.02.2024 19:00
miejsce:
adres:
Biblioteka Miejska, ul. Głęboka 15
Kazachstan - kraina cudów i Niebiańskich Gór Kazachstan - kraina cudów i Niebiańskich Gór
Zapraszamy 23 lutego br. o godz. 18.00 na prelekcję multimedialną grupy Gorole “Kazachstan – kraina cudów i Niebiańskich Gór”.
 
Fascynująca kraina południowego Kazachstanu jest skarbnicą dziewiczej przyrody zaskakującą swą różnorodnością. Najnowszy multimedialny pokaz Goroli pełen mistrzowskich fotografii i video, urzekających scenerii z lotu ptaka, autentycznej muzyki i ciekawego opowiadania stanie się niezapomnianym przeżyciem.
***
Niezwykle malownicza południowa część Kazachstanu całkowicie wymyka się tradycyjnemu obrazu ziemi niekończących się stepów. Tutaj, podobnie jak w rajskim ogrodzie, nieustannie pojawiają się niewiarygodne krajobrazy. Monumentalny mur lodowcami pokrytych czterotysięczników wznosi się niby widmo tuż za dwumilionową metropolią Almaty. Bajkowe scenerie gór Ala-Tau kategorycznie opanowały czołówkę najpiękniejszych pejzaży z naszych wypraw. U ich podnóża stepy rozryte są głębokimi wąwozami, którym dominuje Grand Kanion Azji Środkowej – Kanion Szaryński. Od turkusowych jezior Kolsajskich wybrać się można ku śpiewającym wydmom piaskowym i tryskającym kolorami skałom Aktau w parku narodowym Altyn-Emel. Jak (nie)zyskać mandat w ściśle strzeżonym zapowiedniku, jak zdobyć Szczyt Sowietów, jak przeżyć lawinę czy lodowaty bród, tego wszystkiego a jeszcze wiele więcej nauczą was Gorole!
Zobacz również: