Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Jak zostać piratem z Karaibów?

data rozpoczęcia:
03.10.2023 17:00
data zakończenia:
03.10.2023 18:00
miejsce:
adres:
Biblioteka Miejska, ul. Głęboka 15
Jak zostać piratem z Karaibów? Jak zostać piratem z Karaibów?

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza 3 października 2023 r. o godz. 17.00 na prelekcję podróżniczą Piotrka Kiliana „Jak zostać Piratem z Karaibów”.

Zapraszamy gorąco na szybki kurs: Jak zostać piratem z Karaibów?

W programie: sztorm na środku oceanu, zabójcza flora i fauna oraz poradnik, co zrobić, gdy zostanie się nielegalnym imigrantem z pustą sakiewką w państwie wyspiarskim.

W drugiej części spotkania pozostaniemy w rejonie Morza Karaibskiego. Opowiemy sobie trochę o życiu w najtańszej i najniebezpieczniejszej dzielnicy Mexico City, kulcie Santa Muerte, meksykańskich wiedźmach, robieniu tatuaży w dżungli i nauce surfingu. Co może pójść nie tak?

Piotrek Kilian “Pirat Dyplomata” – góral z Beskidów (Istebna), który przypadkiem został piratem z Karaibów. Przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe szlaki górskie w Polsce, dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego, uznawanego za “Najdzikszy Szlak w Polsce”. Przeszedł również Izraelski Szlak Narodowy (1045 km – w tym pustynię Negev), Tour du Mont Blanc oraz dwukrotnie zimą Arctic Circle Trail na Grenlandii pod patronatem National Geographic Traveler. Przez ostatnie 5 lat odwiedził około 40 państw.

Z wykształcenia specjalista od bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest też dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników oraz współzałożycielem stowarzyszeń: Główny Szlak Beskidzki (Przewodniczący komisji rewizyjnej) i Instytutu Śląska Cieszyńskiego (Wiceprezes).

Wstęp wolny

Po spotkaniu będzie możliwość wesprzeć finansowo wolnymi datkami nadchodzącą wyprawę Pirata “Mount Kościuszko śladem pierwszego zdobywcy”, wiodącą śladem pierwszego Polaka, który okrążył ziemię. Projekt objęty patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zobacz również: