Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Dyskusyjny Klub Książki - Mariusz Szczygieł "Osobisty przewodnik po Pradze"

data rozpoczęcia:
04.10.2023 11:00
data zakończenia:
04.10.2023 12:00
miejsce:
adres:
Miejska Biblioteka Publiczna, Plac Hoffa 3
Dyskusyjny Klub Książki - Mariusz Szczygieł "Osobisty przewodnik po Pradze" Dyskusyjny Klub Książki - Mariusz Szczygieł "Osobisty przewodnik po Pradze"

Osobisty przewodnik po Pradze - opis wydawcy. Przedstawiamy jubileuszowy, 10. tytuł Mariusza Szczygła, który ukazuje się dwadzieścia lat po pierwszym wyjeździe autora do Pragi wiosną 2000 roku, kiedy to uwiodły go miasto i językJak sam mówi, książka ta wzięła się ze zdenerwowania: "Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne,

osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał".Miejsca opisywane w przewodniku możemy zobaczyć dzięki fotografiom Filipa Springera.Dom jako cios między oczy. Dworzec jako upadła bajka. Most, który ułatwia śmierć. Schron przed beznadzieją. Góra nieobojętności. Pomnik gejów. Kościół zgubiony na podwórku. Grób jako kryształ. Kamienica, która drga. Prysznic jako metafora. Do tego rozmowy z Czeszkami i Czechami. Znanymi i nieznanymi.

Zobacz również: