Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

Fotoreportaże

<

KONKURS NA EKSLIBRIS / PROJEKT EKSLIBRISU

Gdzie:
Ustroń Miejska Biblioteka Publiczna im Jana Wantuły Ustroń, Rynek 4

Kiedy:
13 marca 2017 (poniedziałek) do 15 kwietnia 2017 (sobota)

Opis:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wantuły w Ustroniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na ekslibris/projekt ekslibrisu.


REGULAMIN KONKURSU

POSTANOWIENIA OGÓLNE1. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wantuły w Ustroniu we współpracy z Galerią Muflon – Sztuka dla Ciebie (ul. Sanatoryjna 32, Ustroń) oraz Muzeum „Zbiory Marii Skalickiej” (ul 3 Maja 68, Ustroń).

2. Zadaniem konkursu jest wykonanie ekslibrisu lub jego projektu.

3. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat i młodzieży od 13 do 15 lat, zamieszkałych na terenie powiatu cieszyńskiego.

4. Celem konkursu jest pobudzanie wrażliwości, wyobraźni i aktywności twórczej w dziedzinie plastyki, zainteresowanie dzieci i młodzieży Biblioteką.

5. Prace oceni jury powołane przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ustroniu.. Prace będą oceniane w odpowiednich grupach wiekowych.

6. Laureaci otrzymają nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy.

7. Wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie ekslibrisów w Galerii Muflon - Sztuka dla Ciebie w Ustroniu Zawodziu.

8. Informacje o finale konkursu i miejscu wręczenia nagród zostaną podane w późniejszym terminie ( nie później niż 30. kwietnia 2017. )

9. Termin składania prac upływa 15. kwietnia br.

10. Prace przysłane na konkurs nie będą odsyłane do uczestników konkursu i przechodzą na własność organizatora.WARUNKI UCZESTNICTWA

1. W konkursie mogą wziąć udział. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu cieszyńskiego.

2. Na konkurs można zgłosić prace dotychczas niepublikowane i nienagrodzone w innych konkursach.

3. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko 1 pracę.

4. Prace muszą być czytelnie opisane wg schematu:

a. imię, nazwisko

b. wiek uczestnika

c. adres zamieszkania

d. nr telefonu rodzica lub prawnego opiekuna

5. Technika wykonania prac : piórko, aerograf, pisak, kolaż, techniki cyfrowe, inne – integralnie związane z ekslibrisem (linoryt, sucha igła itp.) ; maksymalny dopuszczalny format : A-5.

6. Prace należy przesłać bądź dostarczyć na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ustroniu w terminie do 15. kwietnia 2017 r.

Kontakt z redkacją .