Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Marcin Wyrostek w Skoczowie

data rozpoczęcia:
20.05.2018 19:00
data zakończenia:
20.05.2018 21:00
miejsce:
adres:
Marcin Wyrostek w Skoczowie Marcin Wyrostek w Skoczowie

Dwa koncerty, film i wystawa - takie propozycje składają się na tegoroczny Festiwal Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra w Skoczowie. Początek już w niedzielę.

To już 23. edycja ekumenicznego festiwalu w mieście pod Kaplicówką. Musica Sacra to cykl wydarzeń związanych z datą 22 maja 1995 roku. Wówczas Skoczów odwiedził św. Jan Paweł II. Modlił się z wiernymi w kościele ewangelickim św. Trójcy, a następnie sprawował Eucharystię na wzgórzu Kaplicówka. Była to msza dziękczynna za kanonizowanie pochodzącego ze Skoczowa św. Jana Sarkandra. Papież włączył go w poczet świętych 21 maja w czeskim Ołomuńcu.
Od pierwszej rocznicy wizyty w okolicach tego dnia organizowany jest ekumeniczny festiwal. Tegoroczna 23. edycja to spotkanie z muzyką i filmem. Nie zabraknie także innych form wyrazu, będzie fotografia i taniec.

    

20 maja o godzinie 15.00 w ramach festiwalu, Stowarzyszenie Persette organizuje akcję 'Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II'. Rozpocznie ją Koronka do Miłosierdzia Bożego, w tym uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. Następnie odbędą się Tańce Lednickie dla św. Jana Pawła II. Nie zabraknie elementów regionalnych, bo wspólnie pośpiewać będzie można wraz z Kapelą „Maliniorze” z Brennej.

Niedzielny wieczór w dalszym ciągu przepełniony będzie muzyką. - Zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert do kościoła ewangelickiego św. Trójcy. O godzinie 19.00 Koncert inauguracyjny 'Cztery pory roku' w wykonaniu Marcina Wyrostka – akordeon oraz zespołu Corazon. Usłyszymy utwory Vivaldiego, Kilara i Góreckiego. Nie zabraknie autorskich kompozycji gwiazdy wieczoru – mówi Andrzej Bacza, prezes stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra.

pod patronatem
Zobacz również: