Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ZMIANA TERMINU! XXII Przegląd Filmów Czeskich i Słowackich "Kino na Granicy"

data rozpoczęcia:
2020-05-01 00:00:00
data zakończenia:
2020-05-06 00:00:00
miejsce:
adres:
Kino 'Piast', ul. Ratuszowa 1, Teatr im. A. Mickiewicza, Pl. Teatralny 1, Kino 'Central' w Czeskim Cieszynie
ZMIANA TERMINU! XXII Przegląd Filmów Czeskich i Słowackich "Kino na Granicy" ZMIANA TERMINU! XXII Przegląd Filmów Czeskich i Słowackich "Kino na Granicy"
Z uwagi na regulacje dotyczące bezterminowego odwołania imprez masowych i priorytet, jakim jest dla nas bezpieczeństwo i spokój widzów, 22. Przegląd Filmowy „Kino na Granicy” odbędzie się w tym roku w dniach 21-26 sierpnia.
 
Późniejszy, niż zwykle termin organizacji festiwalu podyktowany jest zagrożeniem związanym z obecnością koronawirusa w Polsce i Czechach. Jego rozprzestrzenianiu sprzyjają duże imprezy i skupiska ludzkie. Kino na Granicy, największe tego typu wydarzenie kulturalne na styku tych dwóch krajów gromadzi od lat wielu gości krajowych i zagranicznych oraz tysiące widzów kinowych i uczestników licznych wydarzeń towarzyszących imprezie.
 
Nie bez znaczenia jest także fakt, że imprezę przygotowuje nasz polsko-czeski zespół, którego kontakty są teraz niemożliwe ze względu na zamknięcie granicy. Z tych powodów, pragnąc, aby wszyscy uczestnicy Przeglądu mogli cieszyć się uczestnictwem w nim w spokojnej, bezpiecznej atmosferze, zdecydowaliśmy się przełożyć termin imprezy z początku maja na daty 21-26 sierpnia 2020 roku.
 

 

Organizator: Stowarzyszenie 'Kultura na Granicy'

Współorganizator: Sdružení přátel Těšínska
Zobacz również: