Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Warsztaty Twórczo Zakręcone

data rozpoczęcia:
06.10.2022 17:00
data zakończenia:
09.10.2022 12:00
miejsce:
adres:
Centrum Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Gwarek" ul. Wczasowa 49
Warsztaty Twórczo Zakręcone Warsztaty Twórczo Zakręcone

W dniach 6-9 października 2022 r. w Ustroniu odbędą się Warsztaty Twórczo Zakręcone – największa tego typu impreza rękodzielnicza w Polsce. Wydarzenie to jest kontynuacją organizowanych od 2010 roku Zjazdów Twórczo Zakręconych.

Od dwunastu lat miłośnicy rękodzieła z całej Polski i nie tylko, spotykają się w Ustroniu, aby wspólnie podczas organizowanych warsztatów przekazywać sobie wiedzę dotyczącą różnego typu technik „hand made". Warsztaty Twórczo Zakręcone w Ustroniu, to impreza cykliczna, na  którą co roku przyjeżdżają ludzie z całej Polski od Gdańska, przez Poznań, Elbląg, Warszawę, Łódź, Lublin, Wrocław po Górny Śląsk. Nie brakuje również  rodaków mieszkających poza granicami Polski.

Pierwszy Zjazd w 2010 roku trwał dwa dni i przeprowadzono kilkanaście równoległych bloków warsztatowych, w których uczestniczyło niecałe 100 osób. W warsztatach w 2019 roku wzięło udział prawie 400 uczestników41 instruktorów i 13 sklepówW 2021 roku w związku z ograniczeniami i pandeimią Covid w warsztatach wzięło udział 250 osób. Podczas czterech dni imprezy co roku jest przeprowadzonych około 120- 140 różnorodnych warsztatów rękodzielniczych, w takich technikach jak: makrama, koronka koniakowska, koronka klockowa, sutasz, wire wrapping, haft brazylijski, haft florencki, haft ze Shwalm, haft płaski, zipper art, koraliki na krośnie, haft koralikowy, beading, quilling, scrapbooking, kwiaty z foamiranu, szycie na maszynie, patchwork, pisanki ażurowe, haft wstążeczkowy i wiele, wiele innych.

Przez te kilka lat spotkania Twórczo Zakręconych w Ustroniu zyskały swoją renomę. Integracja, radość tworzenia, chęć poznania i doskonalenia technik hand made ściągają do Ustronia rzesze rękodzielników.

 

Tegoroczne – dwunaste już spotkanie w Ustroniu odbędzie się kolejny raz w Centrum Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Gwarek" (43-450 Ustroń, ul. Wczasowa 49). W dniach 6-9 października robótkowe szaleństwo ogarnie miłośników rękodzieła przybyłych do Ustronia. Na miejscu oprócz wielu warsztatów odbędzie się kolejna wystawa prac wykonanych i przywiezionych przez uczestników warsztatów. Dzięki sklepikom, które jak co roku towarzyszą temu wydarzeniu, na miejscu będzie można zakupić wiele materiałów i narzędzi niezbędnych do tworzenia rękodzieła.

Zobacz również: