Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Teatralne Lato u Kossaków - Spacer historyczny "Śladami Zofii Kossak i harcerzy"

data rozpoczęcia:
10.07.2022 10:00
miejsce:
adres:
Centrum Kultury i Sztuki „Dwór u Kossaków” w Górkach Wielkich, ul. Stary Dwór 4
Teatralne Lato u Kossaków - Spacer historyczny "Śladami Zofii Kossak i harcerzy" Teatralne Lato u Kossaków - Spacer historyczny "Śladami Zofii Kossak i harcerzy"


Wędrówka z opowieścią po terenie góreckiego dworu pisarki Zofii Kossak oraz wzgórza Sojka i Bucze - miejsc związanych z historią harcerstwa polskiego.
Propozycja dla wielbicieli osoby, twórczości i działalności Zofii Kossak i historii najnowszej.
Prowadzi Bogusław Słupczyński
Spektakle, warsztaty, spacery, wyprawy od maja do sierpnia w Górkach Wielkich.

Dwóch ludzi wywodzących się z niegdysiejszego Teatru CST w Cieszynie - jego założyciel Bogusław Słupczyński i aktor - Szymon Pilch, postanowili wypełnić lukę jaka wytworzyła się pomiędzy dotychczasowymi działaniami nieczynnego już Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich, a nadchodzącą realizacją planów inwestycyjnych i kulturalnych przyszłego organizatora tego historycznego miejsca - Starosty Cieszyńskiego.

W okresie od maja do sierpnia, Konsorcjum Artystyczne Pilch&Słupczyński zrealizuje w Górkach Wielkich Teatralne Lato u Kossaków. W Programie znajdą się spektakle teatralne, warszatyty, wyprawy i spacery edukacyjne. Oferta skierowana jest wszystkich grup wiekowych. Szczegółowy program jest już dostępny.

Zaznaczyć trzeba, że cykl działań artystycznych w dawnym majątku Kossaków realizowany jest siłami artystów tworzących na Śląsku Cieszyńskim.

Teatralne Lato u Kossaków realizowane jest przy współpracy z Gminny Ośrodkiem Promocji, Kultury i Sportu w Brennej, Fundacją im Zofiii Kossak i Starostwem Powiatowym w Cieszynie.

Szczegóły dotyczące wydarzeń, a także możliwość zakupu biletów na stronie http://teatralnelato.pl/ .
Znajdziecie też nas na facebook-u „Teatralne Lato u Kossaków”.

Zobacz również: