Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Spotkanie wokół książki “Park Pokoju. Przewodnik dla myślących karykaturalnie”

data rozpoczęcia:
17.05.2024 17:00
data zakończenia:
17.05.2024 19:00
miejsce:
adres:
Biblioteka Miejska, ul. Głęboka 15
Spotkanie wokół książki “Park Pokoju. Przewodnik dla myślących karykaturalnie” Spotkanie wokół książki “Park Pokoju. Przewodnik dla myślących karykaturalnie”

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza 17 maja 2024 r. o godz. 17.00 na spotkanie wokół książki “Park Pokoju. Przewodnik dla myślących karykaturalnie”. Z autorami, Radosławem Zenderowskim i Bogusławem Dziadzią porozmawia Adam Miklasz.

“Park Pokoju w Cieszynie nie jest takim, jakim się może wydawać. Dzieją się tam procesy rangi kosmicznej, pojawiają się w nim i znikają z niego postaci jednocześnie abstrakcyjne, z drugiej – do bólu realne. Żeby je zobaczyć i doświadczyć ich jestestwa trzeba mieć umysł otwarty na to wszystko, co nieoczywiste. Owszem, można przejść przez Park Pokoju i nic nie zobaczyć, niczego nie doświadczyć. Wystarczy jednak czasem tylko usiąść na ławce, zamknąć oczy i w powiewie łagodnego wiatru poczuć, że jest to miejsce szczególne. (…) Los przechodnich mieszkańców Parku Pokoju jest poniekąd naszym losem, gdyż wszyscy jesteśmy tylko lub aż pielgrzymami. Uważamy, że każdy z nas, przy odrobinie dobrej woli i koncentracji w towarzystwie kieliszka wytrawnego wina, odnajdzie cząstkę siebie w zarysowanych przez nas postaciach. (…) Każdy czyta na swą własną odpowiedzialność. Reklamacji nie uwzględnia się.” (Ze Wstępu)

Zobacz również: