Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Spotkanie autorskie „Cieszyńscy studenci u stóp austriackich Alp Żelaznych. Losy i dorobek polskich słuchaczy Akademii Górniczej w Leoben”

data rozpoczęcia:
03.02.2023 17:00
data zakończenia:
03.02.2023 18:30
miejsce:
adres:
Książnica Cieszyńska
Spotkanie autorskie „Cieszyńscy studenci u stóp austriackich Alp Żelaznych. Losy i dorobek polskich słuchaczy Akademii Górniczej w Leoben” Spotkanie autorskie „Cieszyńscy studenci u stóp austriackich Alp Żelaznych. Losy i dorobek polskich słuchaczy Akademii Górniczej w Leoben”
Książnica Cieszyńska zaprasza na spotkanie autorskie z lek. Magdaleną Bernacką i prof. Piotrem Czają, autorami książki „Czytelnio Polska, cześć ci, cześć. Dorobek polskich słuchaczy Akademii Górniczej w Leoben”, która ukazała się w 2021 r. nakładem wydawnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W piątek, 3 lutego 2023 r. o godz. 17.00, goście zaprezentują tę cenną publikację przedstawią działalność leobeńczyków na Śląsku Cieszyńskim przed I wojną światową, a także przybliżą postaci kilku z nich, zwłaszcza tych mniej znanych. Więcej na ten temat na: https://kc-cieszyn.pl/cieszynscy-studenci-u-stop-austriackich-alp-zelaznych-losy-i-dorobek-polskich-sluchaczy-akademii-gorniczej-w-leoben/
Zobacz również: