Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Prezentacje jubileuszowe numer 2

data rozpoczęcia:
23.02.2024 19:00
data zakończenia:
23.02.2024 21:00
miejsce:
adres:
Klub "Pod Amfiteatrem", ul. Bielska 51
Prezentacje jubileuszowe numer 2 Prezentacje jubileuszowe numer 2
Jubileusz 55-lecia AKF „Klaps”
 
Amatorski Klub Filmowy „Klaps” zaprasza na
PREZENTACJE JUBILEUSZOWE
 
Zapraszamy, zapraszamy! Nasza propozycja składa się z trzech elementów, które wiążą się z filmem i fotografią, teraźniejszością i historią, kreacją i pomysłowością. Pokażemy wybrane filmy z „Filmoteki AKF Klaps” z lat 1975 – 1980, otworzymy wystawę Piotra Jankowskiego pod tytułem „KOLOR”, a na deser premiera po latach – etiuda Zbigniewa Szweblika i Kazimierza Świątczaka pod tytułem „Wspomnienie”.
 
Z Filmoteki AKF KLAPS. Lata 1975 – 1980
W drugiej porcji propozycji z naszej filmoteki znalazły się „Wędrówki w świecie dziwnym” braci Dzidów, „Układy” Jana Dzidy z udziałem Jana Nowickiego oraz „Dwie kobiety” w reżyserii Franciszka Dzidy. W sumie czeka nas blisko 40 minutowy seans.
 
„Wspomnienie” Zbigniewa Szweblika. Premiera (po latach)
„Wspomnienie” to krótka etiuda, która opowiada o zawiedzionej miłości i dotyka najważniejszych dla młodych ludzi spraw. To debiutancki film Zbigniewa Szweblika (scenariusz i reżyseria) oraz Kazimierza Świątczaka (zdjęcia) prawdopodobnie z 1974 roku, który został odnaleziony podczas porządkowania archiwum AKF „Klaps”. Po 50 latach zapraszamy na premierę!
Zbigniew Szweblik do Amatorskiego Klubu Filmowego „Klaps” dołączył w 1973 roku. Od początku fascynowała go fotografia, prace pokazywał w wystawach klubowych. Wystąpił w 4 filmach swoich kolegów, a po latach udziela się w produkcjach młodych klubowiczów. Zagrał w filmach: „Ślady” Marii Bolik, „Wolni jeźdźcy” Jędrzeja Pisarka oraz „Twojej matki bez” Olgi Pękali.Dziś raz w tygodniu uczestniczy w spotkaniu klubowym, regularnie przychodzi na wernisaże, premiery filmowe, spotkania. Wciąż robi zdjęcia, był na plenerach w Lanckoronie, Nikiszowcu, na krakowskim Kazimierzu, Szczawnicy, w Cieszynie, Tarnowie i w tym roku w Bielsku-Białej i pokazywał fotografie na wszystkich poplenerowych wystawach od 2014 roku.
 
„KOLOR” Wystawa fotografii. Piotr Jankowski
Wystawa nawiązuje do wspomnień, które na zawsze będą nam przypominać piękne czasy gdy byliśmy młodzi i fascynowało nas wszystko co kolorowe i przyjemne. Takie wspomnienia ma każdy z nas. Niech ta moja wizja, będąca kolorowym snem o nas samych rozbudzi w Tobie na nowo małe i ciekawskie dziecko.
Mały i ciekawski autor Piotr Jankowski.
 
Zobacz również: