Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Pastele - miasta, taniec, ludzie - wystawa prac Mirosława Orzechowskiego

data rozpoczęcia:
19.10.2018 00:00
data zakończenia:
10.12.2018 00:00
miejsce:
adres:
Galeria "Muflon", ul. Sanatoryjna 32
Pastele - miasta, taniec, ludzie - wystawa prac Mirosława Orzechowskiego Pastele - miasta, taniec, ludzie - wystawa prac Mirosława Orzechowskiego

Mirosław Orzechowski: Pastele –miasta, ludzie, taniec

Mirosław Orzechowski - urodził się w Krakowie. Z wykształcenia filozof (ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie), z zamiłowania – malarz, dramaturg, poeta, reżyser teatralny, aktor, wykładowca akademicki.          

Twórca i szef działającego w latach 1998 - 2004 Lekkiego Teatru Przenośnego „Erupcja Blaszanej Puszki” działającego w Targowisku i Bochni; od 2005 w Chorzowie. Świetny portrecista ludzi i miast oraz ruchu scenicznego jak taniec. Za pomocą oszczędnej pastelowej kreski potrafi perfekcyjnie oddać nie tylko ich kształty i piękno, lecz także specyficzny nastrój i klimat. W sposób mistrzowski przedstawia tajemnicze zaułki miejskie zarówno te w kraju jak i w miastach europejskich, w subtelny sposób oddaje ekspresję i delikatność tańca, odsłania sceniczną tajemnicę wypowiadanego słowa i gestu, oraz niezwykle trafnie charakteryzuje portretowane osoby. Jego prace są rozpoznawalne i cenione nie tylko przez koneserów sztuki. Wystawa prezentuje trzy cykle pastelowych obrazów: miasta polskie i europejskie, ludzi i taniec. W dniu 19.10. o godz.16,30. w Galerii Muflon- Sztuka dla Ciebie w Orw Muflon przy ulicy Sanatoryjnej 32 w Ustroniu zapraszamy na pełną subtelności i uroku wystawę pasteli Mirosława Orzechowskiego.

Wystawa czynna do 10.12.2018.

Wernisaż wystawy odbędzie się 19.10.2018, o godz. 16:30

 

 

 

Organizator: Galeria "Muflon" - Sztuka dla Ciebie

pod patronatem
Zobacz również: