Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Nocny Rajd Pieszy na Baranią Górę

data rozpoczęcia:
07.10.2017 19:00
data zakończenia:
08.10.2017 00:00
miejsce:
adres:
Wisła Czarne/parking u wylotu doliny Czarnej Wisełki
Nocny Rajd Pieszy na Baranią Górę Nocny Rajd Pieszy na Baranią Górę

TERMIN RAJDU:
Start – 7 października 2017 r., godz. 19:00
Miejsce zbiórki – Wisła Czarne/parking u wylotu doliny Czarnej Wisełki, tzw. Murckowianka

CEL RAJDU:
Rajd organizowany jest dla uczczenia ogłoszonego przez Sejm RP roku 2017 jako Roku Rzeki Wisły. Celem Rajdu jest dotarcie do symbolicznych źródeł królowej polskich rzek i podziwianie wschodu słońca ze szczytu Baraniej Góry, na zboczach której Wisła bierze swój początek.

TRASA RAJDU:
Etap 1 – godz. 19:00 - przejście czarnym szlakiem doliną Czarnej Wisełki, następnie szlakiem czerwonym na Przysłop do leśniczówki Nadleśnictwa Wisła; czas przejścia: 2 h 10 min.
W schronisku PTTK na Przysłopiu każdy uczestnik otrzyma gorący posiłek, następnie w leśniczówce Nadleśnictwa Wisła odbędą się pokazy ratownictwa GOPR i będzie możliwość noclegu lub posiadów, w ramach oczekiwania na wyjście na wschód słońca.
Etap 2 – godz. 5:00 - wyjście czerwonym szlakiem na wschód słońca szczyt Baraniej Góry, podziwianie wschodu słońca z wieży widokowej i powrót tą samą trasą na Przysłop; czas przejścia: wyjście na szczyt 55 min., zejście na Przysłop 35 min.
Etap 3 – godz. 7:30 - zejście szlakiem czerwonym a następnie szlakiem czarnym doliną Czarnej Wisełki; czas przejścia: 1 h 30 min., powrót na parking do Wisły Czarne.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Udział w rajdzie jest bezpłatny.
2. Organizator zapewnia ubezpieczenie uczestników oraz zabezpieczenie medyczne przez służby GOPR.
3. Organizator zapewnia opiekę wykwalifikowanych przewodników górskich dla grupy; przewiduje się udział dwóch przewodników.
4. Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom rajdu gorącą kolację w Schronisku Górskim PTTK na Przysłopiu.
5. Organizator zapewnia każdemu uczestnikowi pamiątkową koszulkę.
6. Organizator zapewnia bezpłatny nocleg w leśniczówce na Przysłopiu; każdy uczestnik jest zobowiązany do zabrania śpiwora.

7. Organizator zapewnia dostęp do kuchni w leśniczówce na Przysłopiu celem samodzielnego przygotowania posiłku czy gorącego napoju. Prowiant uczestnik zobowiązany jest zabrać we własnym zakresie.
8. Obowiązkowe wyposażenie każdego uczestnika musi stanowić latarka, najlepiej czołówka.
9. Prosimy o zabranie na trasę Rajdu telefonu komórkowego z numerem podanym podczas zgłoszenia.
10. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie wyłącznie na podstawie przedstawionej organizatorom pisemnej zgody rodziców bądź opiekunów prawnych. Dzieci poniżej 15 roku życia mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, która odpowiada za tego uczestnika.
11. Chęć uczestnictwa w rajdzie należy zgłosić mailowo lub telefonicznie na Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu najpóźniej 5 października do godz. 15:00.
Adres mailowy: tadeusz@wisla.pl
Telefon: 33 855 24 25 (wew. 146 lub 124)
Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu uczestnika.
Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
12. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w leśniczówce na Przysłopiu oraz ograniczoną ilość turystów na jednego przewodnika, ustala się limit uczestników rajdu na 40 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
13. Wszyscy uczestnicy startując w Rajdzie wyrażają zgodę na publikację ich wizerunku w relacjach z Rajdu zamieszczonych w mediach oraz wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby organizacji Rajdu.
14. Organizator, wszystkie osoby z nim współpracujące, a także osoby związane z przeprowadzeniem Rajdu nie ponoszą odpowiedzialności względem uczestników za szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią w trakcie Rajdu. Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność.
15. Ostateczna interpretacja postanowień niniejszego regulaminu należy do organizatorów Rajdu.
16. Pełny regulamin dostępny jest w załączniku poniżej


Rajd organizowany jest w ramach projektu „Wisła i Jabłonków – połączeni przez rzekę” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Tešinske Slesko” w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

Zobacz również: