Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Niosę Wici

data rozpoczęcia:
31.08.2024 15:00
data zakończenia:
31.08.2024 17:00
miejsce:
adres:
Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Przykopa 20
Niosę Wici Niosę Wici
Niosę Wici - wzmacnianie społeczności poprzez działania inspirowane kulturą ludową i tradycyjną
 
Podczas wykładu "Niosę Wici" zgłębimy temat wzmacniania społeczności przez działania inspirowane kulturą ludową i tradycyjną. Dowiesz się, jak budować dobrostan społeczności, czerpiąc z bogactwa kultury i rzemiosł dawnych.
Omówimy potencjał dziedzictwa lokalnego oraz znaczenie antropologii w kontekście działań na rzecz wspólnot. Przyjrzymy się praktycznym przykładom, które pokazują, jak można wykorzystać lokalne tradycje i wiedzę, aby tworzyć silne, zintegrowane sieci społeczne. W trakcie wykładu poruszymy także temat międzysektorowości, czyli współpracy różnych środowisk i instytucji, która jest kluczowa dla efektywnego wzmacniania społeczności. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń i inspiracji, które pomogą Ci skutecznie angażować lokalne społeczności w projekty nawiązujące do ich dziedzictwa kulturowego.
 
Po wykładzie zapraszamy na bezpłatne warsztaty linorytu, które poprowadzi Anna Raczkowska.
Liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy: cieszyn@krytykapolityczna.pl
 
* Anna Raczkowska – artystka, menedżerka kultury, certyfikowana trenerka. Ekspertka z zakresu promocji dziedzictwa kultury, działa na rzecz dostępności w instytucjach. Wzmacnia
społeczności poprzez działania inspirowane kulturą ludowa i tradycyjną. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od ponad 15 lat koordynuje projekty kulturalne i artystyczne. Prowadzi własną pracownię twórczą oraz Stowarzyszenie na rzecz Promocji Kultury i Rzemiosł Dawnych „Wici”. Od 2017 roku prowadzi warsztaty rzemiosł dawnych (haft, tkactwo, druk na płótnie, rzeźba) dla ośrodków edukacji historycznej w Polsce i za granicą. Pomysłodawczyni projektu „Łódzkie Druki Ludowe. W poszukiwaniu śladów dziedzictwa łódzkich farbiarzy i drukarzy”. Studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego.
miejsce: ul. Przykopa 20, Cieszyn / Świetlica KP
 
 
Działanie realizowane w ramach projektu CIESZYŃSKA AKADEMIA KOBIET im. Doroty Kłuszyńskiej.
Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021 – 2027 
Zobacz również: