Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Młodzieżowych Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Młodzików, Piastowski Piruet 2023

data rozpoczęcia:
09.03.2023 08:00
miejsce:
adres:
Hala Widowiskowo-Sportowa im. Cieszyńskich Olimpijczyków, ul. Sportowa 1
Młodzieżowych Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Młodzików, Piastowski Piruet 2023 Młodzieżowych Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Młodzików, Piastowski Piruet 2023

Niespełna dwa tygodnie przed światowym czempionatem w Saitamie (Japonia) publiczność w Cieszynie obejrzy potencjalnych następców wielkich mistrzów - uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Polski (solistki, soliści oraz pary sportowe), a także Mistrzostw Polski Młodzików (solistki i soliści w klasach: brązowej, srebrnej i złotej – w zależności od wieku i dodatkowo pary taneczne w klasie srebrnej, do 11. roku życia). To jednak nie wszystko. Swoje Mistrzostwa Polski będą też miały pary taneczne z klasy junior młodszy A.

I wreszcie Piastowski Piruet 2023. To już impreza z bogatą tradycją, jeden z najbarwniejszych sportowych symboli cieszyńskiego sportu ostatnich lat. Rokrocznie w imprezie biorą udział kluby z całego kraju. Zgodnie z tradycją, współzawodnictwo solistek i solistów w ramach „Piruetu” przewidziano dla kilkunastu kategorii dziecięcych i młodzieżowych. Z kolei pary taneczne będą reprezentowały klasy: junior młodszy B, junior i senior.

Szczególny punkt programu to Piastowski Piruet Amatorów 2023, czyli sportowa rywalizacja dla początkujących lub niezrzeszonych łyżwiarek i łyżwiarzy. Każdy zainteresowany czynnym udziałem w zawodach będzie miał „swoje pięć minut” na cieszyńskiej tafli.

pod patronatem
Zobacz również: