Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Garderoba damska

data rozpoczęcia:
10.12.2023 18:00
data zakończenia:
10.12.2023 19:15
miejsce:
adres:
Teatr Elektryczny, ul. Mickiewicza 3
Garderoba damska Garderoba damska

GARDEROBA DAMSKA w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie - ul. Mickiewicza 3

Czy wiecie, które miejsce w teatrze jest naprawdę najważniejsze? Tam zapadają decyzje, tam się dyskutuje, ocenia wszystko i wszystkich. Tym tajemniczym miejscem jest właśnie... garderoba damska.

Poprzez spotkania i rozmowy w garderobie teatralnej ta komedia pozwala spojrzeć na losy czterech aktorek. Do życia Marii wkracza nowy mężczyzna, Maria przeżywa pierwsze uniesienia i rozczarowania. Trudę i jej małą córeczkę ponownie opuszcza mąż. Młodziutka Klara marzy o roli i sukcesie. Najstarsza Liza zastanawia się nad sensem aktorstwa. Losy czterech aktorek przecinają się zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Komedia Garderoba damska doskonale ukazuje często ukrywane atrakcje życia teatralnego za kulisami. Nie brakuje humoru sytuacyjnego. A widzowie mają wyjątkową okazję do wspaniałej zabawy.

Od autora:

Lubię pisać dla kobiet, dla aktorek. Po pierwsze dlatego, żeby lepiej je zrozumieć, ale również dlatego, że lubię ich sposób myślenia, reakcje, ich życie. Garderobę damską napisałem jako podziękowanie za ich starania, opiekę, zmartwienia, za wszystko.

Adaptcja, reżyseria, scenografia Zbyšek Radek

Tłumaczenie Dagmara Foniok, Zbyšek Radek

Muzyka Richard Galliano, Angelo Debarre, Stepahane Grapelli, Astor Pizzola

Spektakl trwa 73 minut bez przerwy

Zobacz również: