Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Dziecięce Spotkanie z Folklorem – 30 lecie grup dziecięcych Zespołu”

data rozpoczęcia:
23.04.2022 17:00
miejsce:
adres:
Teatr im. Adama Mickiewicza
Dziecięce Spotkanie z Folklorem – 30 lecie grup dziecięcych Zespołu” Dziecięce Spotkanie z Folklorem – 30 lecie grup dziecięcych Zespołu”

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej serdecznie zaprasza na koncert „Dziecięce Spotkanie z Folklorem – 30 lecie grup dziecięcych Zespołu”, który odbędzie się 23 kwietnia br., o godz. 17.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

 

 W roku 2022 przypada jubileusz 30 lecia powołania grup dziecięcych działających jako integralna część ZPiTZC. W chwili obecnej Zespół liczy 4 grupy dziecięce taneczno – wokalne, kapelę dziecięco – młodzieżową i kilkuosobową kapelkę, która przygrywa dzieciom do kameralnych koncertów wokalnych. Od początku istnienia grup dziecięcych ich jedynym instruktorem i choreografem jest pani Anna Gociek. W chwili obecnej z zespołem pracują również: Halina i Jacek Jansowie – instruktorzy wokalni, Anna Guzdek – akomapaniator i instruktor kilkuosobowej kapelki, Franciszek Wodnic – kapelmistrz. 

Grupy dziecięce podczas swojej 30 letniej działalności wielokrotnie prezentowały się na scenach w kraju i za granicą. Nasza młodzież uczestniczyła w festiwalach odbywających się min. w: Bułgarii, Macedonii, Chorwacji, Turcji, Słowacji czy w Czechach.

Po ponad dwuletniej przerwie artystycznej związanej z COVID-19, na deskach cieszyńskiego teatru zaprezentuje się blisko 100  młodych artystów. Podczas koncertu jubileuszowego będą mogli Państwo podziwiać pieśni i tańce cieszyńskie, beskidzkie, krakowskie, górnośląskie, kaszubskie, nie zabraknie również kujawiaka z oberkiem. Koncert będzie pełen niespodzianek zarówno dla samych wykonawców jak i naszej wspaniałej publiczności, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy.

Bilety w cenie 25, 30 i 35 zł do nabycia w kasie teatru lub na www.teatr.cieszyn.pl 

pod patronatem
Zobacz również: