Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

5 Koncerty Wyższobramskie

data rozpoczęcia:
05.07.2022 19:00
miejsce:
adres:
Kościół Jezusowy w Cieszynie
5 Koncerty Wyższobramskie 5 Koncerty Wyższobramskie

Koncerty Wyższobramskie to festiwal, który organizowany jest od 2017r. w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Obecnie jest jednym z najważniejszych punktów na muzycznej mapie Śląska Cieszyńskiego.

Koncerty Wyższobramskie to odpowiedź na wakacyjne potrzeby słuchaczy, ponieważ odbywają się co drugi tydzień w lipcu i sierpniu. Podczas tej imprezy mają miejsce mistrzowskie wykonania, a obecność wybitnych wirtuozów podnosi rangę wydarzenia na poziom światowy. Koncerty Wyższobramskie dają również możliwość zaprezentowania się młodym artystom, zwłaszcza w kameralnych produkcjach.

Podczas koncertów prezentowane są najbardziej wartościowe utwory od baroku, aż po współczesność. Wszyscy soliści zawsze podkreślali, iż gra na odrestaurowanych organach Kościoła Jezusowego jest niezwykłym źródłem inspiracji, w związku z czym artyści często sięgają do formy, jaką jest improwizacja. Melomani chętnie wracają na koncerty festiwalowe, ponieważ mogą liczyć na niezwykłe wykonania i nieoczekiwane emocje za sprawą wirtuozerskich improwizacji.

Jednakże Koncerty Wyższobramskie to nie tylko możliwość delektowania się utworami klasycznymi, ale również i rozrywkowymi. Jeden z koncertów nosi nazwę „Organy inaczej” i jest poświęcony prezentacjom popularnych przebojów muzyki filmowej. Każde spotkanie muzyczne jest wyjątkowym przeżyciem, prawdziwą okazją kontemplowania muzyki i dzielenia się nią.

W 2022r. podczas 5 edycji Festiwalu wystąpią 10.07 - Damian Skowroński, Michał Markuszewski; 24.07 - Dawid Jadamus, Jan Przegendza; 07.08 - Daniel Strządała; 21.08 - Arkadiusz Bialic.

 

Impreza towarzysząca - II Letnia Akademia Improwizacji Organowej 5-8 lipca 2022.

05.07 19:00 Inauguracja Akademii - Koncert Wolfganga Seifena.  

 

Doskonała akustyka, światowi wykonawcy oraz życzliwa publiczność to gwarancja niezapomnianych impresji podczas festiwalu Koncerty Wyższobramskie w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Na koncerty wstęp wolny.

Komitet organizacyjny festiwalu: ks. proboszcz Marcin Brzóska, Marcin Gabryś, Wojciech Wantulok, Piotr Sikora, Joanna Lazar-Chmielowska, Dariusz Chmielowski.

Zobacz również: