Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

Pamięć zamknięta w kamieniu

Gdzie:
Cieszyn Biblioteka Pedagogiczna, ul. Stalmacha 14

Kiedy:
19 kwietnia 2017 (środa) g. 15:00 do 22 kwietnia 2017 (sobota) g. 13:00

Opis:

Pamięć zamknięta w kamieniu - sylwetki ewangelików pochowanych na cieszyńskich cmentarzach

Biblioteka Pedagogiczna w Cieszynie zaprasza na wystawę pt. Pamięć zamknięta w kamieniu - sylwetki ewangelików pochowanych na cieszyńskich cmentarzach.

Wpisuje się ona w obchody Roku Reformacji w województwie śląskim ustanowionego uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego i prezentuje wybrane sylwetki zamieszkujących Śląsk Cieszyński ewangelików augsburskiego wyznania. Jej zamysł opiera się na eksponowaniu sylwetek osób, których groby zachowały się na cieszyńskich cmentarzach.

W wyborze kierowaliśmy się chęcią pokazania zróżnicowanych dróg życiowych i wykonywanych zawodów osób żyjących w XIX i XX wieku. Prezentujemy więc trzydzieści biogramów duchownych, lekarzy, prawników, nauczycieli, artystów, naukowców, zasłużonych dla Kościoła, regionu i polskości.

Wystawa będzie też imprezą towarzyszącą V Konferencji metodycznej dla nauczycieli pt. „Kultura książki ewangelików Śląska Cieszyńskiego – 500 lat Reformacji”, która odbędzie się 19 kwietnia 2017 r. w gmachu ODZ „Publisher Innowacje” w Cieszynie przy ul. Świeżego 8 o godz. 15.00.

Wystawę można oglądać do 22 kwietnia 2017 r. w Wypożyczalni Biblioteki (Cieszyn, ul. Stalmacha 14), w godzinach pracy placówki (poniedziałek-piątek 10-17, sobota 9-13).

Zapraszamy!

Kontakt z redkacją .