Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XXI Ustrońskie Spotkania Teatralne

data rozpoczęcia:
2019-03-12 18:00:00
data zakończenia:
2019-03-15 18:00:00
miejsce:
Ustroń
adres:
MDK "Prażakówka"– sala widowiskowa - Ustroń, ul. Daszyńskiego 28
XXI Ustrońskie Spotkania Teatralne XXI Ustrońskie Spotkania Teatralne

Wstęp: Impreza biletowana - 50 zł  

12 – 15 marca 2019 r.

MDK „Prażakówka” w Ustroniu 

 

12.03. wtorek, godz. 18.00, Ściana – komedia

Obsada : Paweł Okraska, Bogumiła Murzyńska, Anna Wesołowska, Marta Marzęcka-Wiśniewska, Piotr Wiśniewski, Tekst – Sebastien Thiery, Przekład – Bartosz Wierzbięt, Reżyseria i adaptacja – Artur Barciś Reżyseria dźwięku i światła – Andrzej Wyrembski, Muzyka – Bartosz Ebert

cena biletu 45 zł

Prawdziwa walka z biurokracją, farsa czy potwornie śmieszny dramat?

13.03. środa, godz. 10.00

Występy laureatów XIV Miejskiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych

wstęp wolny

14.03. czwartek, godz.18.00, Za lepsze czasy – komedia

Obsada : Marek Siudym, Jacek Kałucki, Tekst – Jacek Hempel, Reżyseria – Maciej Wojtyszko, Muzyka – Piotr Żurowski

cena biletu 40 zł

Komedia opisująca dzisiejszy nieszczęsny spór polsko-polski.

15.03. piątek, godz. 18.00, Cudowna terapia – komedia terapeutyczna

Obsada: Dominika Ostałowska, Artur Pontek, Marcin Kwaśny, Tekst – Daniel Glattauer, Przekład – Marek Szalsza, Reżyseria – Dariusz Taraszkiewicz, Choreografia – Krzysztof Hulboj, Janja Lesar, Scenografia i kostiumy – Dorota Kalitowicz, Muzyka – Krzysztof Matysiak 

Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy pozostający w związku lub planujący istnienie we dwoje.

Cena biletu  50 zł

Cena karnetu 130 zł

 

XXI Ustrońskie Spotkania Teatralne UST-a 2019

Między 12 a 15 marca miłośnicy teatru będą mogli zajrzeć do „Prażakówki” by zobaczyć trzy spektakle w wykonaniu zawodowych aktorów oraz kilka przedstawień amatorskich.

We wtorek 12 marca zapraszam na mądrą komedię wyreżyserowaną przez znakomitego aktora i reżysera  Artura Barcisia. „Ściana” na podstawie uznanego tekstu Sebastien’a Thiery’ego łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię. Dialog klienta z pracownikiem banku urasta do rangi rozmowy o kondycji współczesnego człowieka oraz uniwersalnych zjawiskach i wartościach takich jak wolność, godność, względność sukcesu czy globalizacja. Jak mówi reżyser…” to jest ten rodzaj sztuki, które lubię najbardziej – bo one jednocześnie bawią, co widzowie w teatrze bardzo lubią, ale też dają do myślenia, nie zostawiają obojętnym. Nie mówiąc już o puencie sztuki, która jest wymyślona przeze mnie przy akceptacji autora. Myślę, że to dla widza będzie duży szok”. Ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona naprawdę bawi a świetna główna rola Pawła Okraski na pewno na długo nie zostanie zapomniana. Razem z nim grają Małgorzata Gadecka, aktorka Teatru Rozrywki w Chorzowie, Bogumiła Murzyńska – aktorka Teatru Śląskiego ( lub wymiennie – Marta Marzęcka-Wiśniewska) oraz Piotr Wiśniewski – aktor i dyrektor Teatru Żelaznego w Katowicach.

Cena biletu 45 zł.

W środę 13 marca sceną „Prażakówki” od godz. 10.00 zawładną aktorzy nieprofesjonalni, ale z jakąż pasją i energią odgrywający swoje role! To laureaci XIV Miejskiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych pokażą co potrafią. Sympatyczne są te ich przedstawienia, różnorodne, prawdziwe. Kto wie, może na tej scenie właśnie rodzą się następcy Anny Seniuk, Jerzego Treli czy Jana Englerta? Nasza cieszyńska ziemia płodzi wiele talentów, może więc i w tej dziedzinie okaże się bogata.

Jednoaktówkę Jacka Hempla „Za lepsze czasy” zobaczymy 14 marca o godz. 18.00. W rolę pana A wcieli się Marek Siudym a pana B Jacek Kałucki. Spotykają się nieprzypadkowo a zrządzenie losu powoduje, że są od siebie zależni. Wbrew pozorom nie jest to sztuka polityczna! Bardziej chodzi tu o porozumienie się dwóch ludzi znających się prawie 20 lat. Dzieli ich niemal wszystko a łączy jedno – są Polakami. Sztuka adresowana jest zarówno do tych, którzy uważają, że lepsze czasy już nastały jak i tych, którzy traktują to jako życzeniowy toast na przyszłe lata. Może jedni i drudzy wyciągną wnioski, może spłynie refleksja? A ponieważ jest to komedia, łatwiej mówić o trudnych sprawach… z uśmiechem.

Sztuka trwa 80 minut i za 40 zł zapewnia mądrą zabawę.

Na zakończenie Ustrońskich Spotkań Teatralnych 15 marca proponuję komediowy spektakl małżeński i terapeutyczny „Cudowna Terapia”. Zamiast do gabinetu – zapraszamy do teatru! Sztukę tę powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub planują istnienie we dwoje. Szanowni Państwo! Wyrzucamy tabletki, syropy i maści a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację. Doświadczone małżeństwo – w tych rolach Joanna Trzepiecińska i Marcin Kwaśny – postanawia się rozstać. Dając sobie ostatnią szansę, udają się do wybitnego psychoterapeuty ( Artur Pontek). Czy uda mu się pojednać parę, której jedynym punktem wspólnym jest urządzanie sobie piekła? Gdzie jest granica wytrzymałości psychoterapeutycznego profesjonalizmu? Kto tu jest wariatem: pacjenci czy prowadzący terapię? Na te pytania znajdą odpowiedź widzowie, którzy zasiądą w sali widowiskowej „Prażakówki” w piątek 15 marca o godz. 18.00. Bilet kosztuje 50 zł.

Zapraszam serdecznie!

źródło:
dodał: autor
kontakt z redakcją