Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Wycieczka „Rowerem przez dolinę Odry”

data rozpoczęcia:
18.06.2023 09:30
data zakończenia:
18.06.2023 19:00
miejsce:
adres:
zbiórka z parkingu przed restauracją „Zajazd przy kominku”
Wycieczka „Rowerem przez dolinę Odry” Wycieczka „Rowerem przez dolinę Odry”

Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek”

w Cieszynie zaprasza na wycieczkę pt:

Rowerem przez dolinę Odry”

 

18.06.2023 r. o godz: 09.30 zbiórka z parkingu przed restauracją „Zajazd przy kominku” w Zabełkowie przy drodze DK78 za Chałupkami

w kierunku Gorzyc, przed mostem na Odrze.

 

Zapraszamy na rowerowe odwiedziny regionu Chałupki- Racibórz, chyba dla  większości  nieznanego. Po powodzi stulecia wykonano tam ogromne roboty ziemne mające zatrzymać powodziową falę rzeki Odry w polderze Racibórz Dolny. Prace niedawno ukończono, a przy okazji powstała wspaniała możliwość rowerowej eksploracji tego terenu, co będzie celem tej wyprawy. Zwiedzimy też okoliczne ciekawostki m.in.pałac i kościół w Tworkowie, miejsce  dawnej wsi Nieboczowy  i inne. Zakończenie przewidujemy w rest. "Hacjenda"  w Olzie, gdzie za 35 zł podejmą nas wspaniałym  rybą z grilla z dodatkami.

prowadzą nasi klubowicze Irena i Marian Gołuccy.

Opcje dojazdu na start: dojazd i powrót samochodem lub pociągiem o godz. 7:42 z Cz.Cieszyna  do Bogumina. Zbiórka o godz.7:15 przed dworcem. Z Bogumina do miejsca startu jest ok.10 km. Powrót pociągiem preferowany o godz.18:49 z Bogumina ( w Cz.Cieszynie o godz. 19:16). Trasa liczy ok. 55km w większości po płaskim terenie ( uczestnicy którzy przyjadą pociągiem doliczają  ok. 20 km).

Ważne: Uczestnicy wyprawy do dnia 11.06. deklarują swój udział na wskazany niżej tlf. lub e-mail, w którym określają wybrany sposób dojazdu oraz uczestnictwo w rybnej biesiadzie ( rest. zamówi świeże ryby wg ilości zgłoszeń).

Zbyszek Pawlik Rechtór

darekpwl@poczta.onet.pl , tel. 783499837

 

 

Zobacz również: