''Wokół dworca''

data rozpoczęcia:
2018-07-13 00:00:00
data zakończenia:
2018-05-25 00:00:00
miejsce:
Chybie
adres:
AKF \''Klaps\'', ul. Cieszyńska 2
brak zdjęcia ''Wokół dworca''

Wystawa zbiorowa Amatorskiej Grupy Fotograficznej "Klaps"Dworzec, z mojego punktu widzenia centrum Chybia, punkt zerowy, tutaj wszystko się zaczyna. Tutaj zaczyna się moja przygoda z Chybiem, i to dlatego, tutaj kierowałem pierwsze wyjścia grupy fotograficznej w celu „szlifowania” warsztatu fotograficznego, ale również w celu zmuszania młodych fotografów do poszukiwania, kadru, detalu, historii, zmian, przemian, wreszcie samych siebie w kontekście naszego dworca.

Dworzec to moje miejsce w Chybiu, moja rodzina, moje znajomości chociażby z Rafałkiem od Cymorków :)… myślę że to wszystko jest powodem częstych wyjść z młodzieżą właśnie w to miejsce, żeby szukać fotograficznych obrazów. To miejsce magiczne, wraz z jego całym otoczeniem, starą cukrownią, magazynem ekspedycji, starodrzewiem, stojakami na rowery - teraz pustymi a niegdyś wypełnionymi po brzegi. To również wspaniała, ponad 160 letnia architektura, symetrycznie skomponowana, ze wspaniale wykończonym, dbając o detale, zadaszonym peronem numer 1 przyległym do budynku.

To wszystko sprawia, że ilekroć wychodzimy na dworzec, zawsze przynosimy nowe spojrzenie na jego oblicze. Czas upływa, dworzec niestety niszczeje, zmieniają się ludzie w grupie fotograficznej, pojawiają się nowe fotografie z wypadów „dworcowych”.
To już powoli tradycja, że kiedy pada informacja: „Idziemy w plener”, słyszę pytanie: „Na dworzec?”

Otwarcie wystawy odbędzie się 25.05.2018, o godz. 19:00

źródło:
dodał: autor
Logowanie
kontakt z redakcją