Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

„Wakacje w sieci kultury”

data rozpoczęcia:
2020-07-06 00:00:00
data zakończenia:
2020-08-31 00:00:00
miejsce:
adres:
fanpage MCK „Integrator”
„Wakacje w sieci kultury” „Wakacje w sieci kultury”

W czasie tegorocznych wakacji na fanpage’u MCK „Integrator” (https://www.facebook.com/integratorskoczow/) proponujemy „zakochanym w kulturze” skoczowianom (i nie tylko!) nową serię atrakcji, zatytułowaną „Wakacje w sieci kultury”.  

Wśród nich znajdą się prezentacje archiwalnych zdjęć, obrazujących przedsięwzięcia organizowane przez MCK, ponieważ zauważyliśmy, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem.

Nie braknie też fotografii wykonanych na skoczowskiej starówce, które zestawimy z obrazami powstałymi w zeszłym roku, jak i w roku 2017 podczas plenerów malarskich. Będzie zatem okazja porównać rzeczywistość z wizją artystyczną. Już teraz zapowiadamy, że efekt niejednego może zadziwić – tym bardziej, że wybraliśmy najbardziej abstrakcyjne prace.

W soboty i niedziele będziemy prezentować archiwalne filmy związane ze Skoczowem, w których zapisane są wydarzenia kulturalne sprzed kilku, czy kilkunastu lat. Ich autorem jest Krzysztof Nowaczek. Pokażemy też krótkie filmy animowane, powstałe w pracowni filmu animowanego w MCK „Integrator”, w wykonaniu dzieci kształconych pod tym kątem przez instruktor Sylwię Dwornicką.

Oczywiście nie zabraknie również konkursów! Tym razem będzie okazja odgadnąć miejsca wpisane w centrum miasta, obok których niejednokrotnie przechodzimy, ale nie tak łatwo je dostrzegamy. Zachęcamy do zabawy zatytułowanej „Skoczów zaskakuje”. Na najbardziej spostrzegawczych oczywiście czekają nagrody!
Spotkajmy się „w sieci kultury” w tegoroczne wakacje!

Konkurs „Skoczów zaskakuje”
Przez cały lipiec i sierpień w ramach cyklu „Wakacje w sieci kultury” czeka na Was nowa seria zagadek!
W ramach konkursu macie okazję przyjrzeć się z bliska miejscom, które tak dobrze wpisały się w charakter zabytkowego centrum miasta, że mijamy je niejednokrotnie obojętnie. Czy jesteś w stanie wskazać poprawnie miejsca, w których znajdują się obiekty, przedstawione na konkursowych fotografiach, opisując możliwie najdokładniej ich lokalizację (np. ulica Fabryczna, przy dawnym warsztacie szewskim)?
Rozwiązanie należy przesłać za pomocą komunikatora Messenger (pod adresem https://tiny.pl/7dhnz). Powinno mieć taką formę: "#zaskoczony - [treść odpowiedzi - adres obiektu i krótki komentarz wskazujący usytuowanie wobec najbliższego charakterystycznego punktu odniesienia] - imię i nazwisko, wiek, tel. kontaktowy". Na zwycięzców czekają nagrody! Na odpowiedź macie każdorazowo jedynie 24 godziny!
Czy faktycznie Skoczów Was zaskoczy?
Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem: http://mckskoczow.pl/pl,news,1176,wakacje-w-sieci-kultury.html.

 

Organizator: MCK „Integrator”

Zobacz również: