Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"W moim ogrodzie" - wystawa malarstwa Kamilli Księżnik

data rozpoczęcia:
2019-03-07 00:00:00
data zakończenia:
2019-03-27 00:00:00
miejsce:
Wisła
adres:
Galeryjka Wiślańskiego Centrum Kultury Pl. B. Hoffa 3, Wisła
"W moim ogrodzie" - wystawa malarstwa Kamilli Księżnik "W moim ogrodzie" - wystawa malarstwa Kamilli Księżnik

Od 8 do 27 marca w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury oglądać będzie można wystawę malarstwa Kamilli Księżnik pt. "W moim ogrodzie". Wernisaż wystawy odbędzie się 7 marca o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Kamilla Księżnik – etnolog i antropolog kultury.
„Fascynuje mnie obserwacja świata, ludzi i ich wzajemnych relacji. Relacji, które sprowadzają się do uczuć i emocji. W otaczającym mnie świecie widzę nieustanną potrzebę miłości i wszechobecny strach przed samotnością, pojmowaną na różne sposoby. Stąd w moich pracach ciągle pojawia się owa miłość i samotność (a raczej jej brak). Bohaterami opowiadającymi moje historie są częściej ptaki niż ludzie. Dlaczego? Symbolika ptaka jest tak różnorodna… Ot chociażby dusza i życie!
Maluję na drewnie, własną techniką. Łączę akryl i akwarelę. Bardzo często obrazy powstają na deskach, które mają już własną historię a także w oknach ze starych domów. Razem z mężem Januszem współtworzę Pracownię Malowany Ptak, w której powstaje wiele unikatowych przedmiotów. Moje obrazy prezentowałam na wielu wystawach krajowych i zagranicznych, m.in. w Czechach, Meksyku, Brazylii.
Wystawa „W moim ogrodzie”, na którą Państwa serdecznie zapraszam, opowiada alegorycznie o mojej duszy. O tym o czym marzę, co mnie wzrusza, co jest częścią mojego życia.”

źródło:
dodał: autor
kontakt z redakcją