Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Sztafeta Rowerowa 24

data rozpoczęcia:
25.06.2021 05:00
data zakończenia:
26.06.2021 00:00
miejsce:
adres:
Wisła Czarne
Sztafeta Rowerowa 24 Sztafeta Rowerowa 24

Trasę sztafety rowerowej stanowi pętla wokół Jeziora Czerniańskiego. Drużyny w kategoriach OPEN i SPORT startują wspólnie i kontynuują sztafetę przez 24 h. Drużyny w kategoriach WOMEN i #MŁODZI również startują wspólnie (5:00 rano) i kontynuują sztafetę przez 12 h.
Start, meta a także zaplecze serwisowe i biuro zawodów zlokalizowane będą na działce przy nieczynnej restauracji „Fojtula”. Sztafeta będzie się odbywała w ruchu ulicznym. BEZWZGLĘDNIE OBOWIĄZUJĄ przepisy o ruchu drogowym.

Cel

Celem wyścigu jest sportowa rywalizacja fair play oraz zebranie środków na pomoc dla Krystiana Piszczka.

Krystian jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle, zaangażowany w organizację i prowadzenie zajęć Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pracownik Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle, bardzo związanym z wiślańskim środowiskiem luterańskim, członek wiślańskiej sekcji Kendo.

W lutym 2020 roku zdiagnozowano u Krystiana guza mózgu, który ze względu na jego położenie okazał się nieoperacyjny. Krystian stopniowo tracił wzrok. Na skutek utraty wzroku spadając ze schodów doznał urazu głowy. Lekarze określili jego stan jako „nierokujący”. Krystian jednak się nie poddał, jego stan się ustabilizował.

W pierwszej kolejności potrzeba sprzętu ułatwiającego funkcjonowanie osobom niewidomym i środków na rehabilitację, tak by Krystian mógł ponownie rozpocząć terapię onkologiczną i walkę z guzem. Przyłącz się do pomocy wraz z drużyną.

Miejsce i trasa

Wyścig w kategorii SPORT, OPEN, WOMAN i #MŁODZI odbędzie się w Wiśle Czarnem na pętli wokół Jeziora Czerniańskiego.

więcej informacji na: https://nieodwracajsie.pl/index.php/events/sztafeta-rowerowa-24h/

Zobacz również: