Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Świąteczna Wioska

data rozpoczęcia:
10.12.2022 08:00
miejsce:
adres:
OSP Koniaków
Świąteczna Wioska Świąteczna Wioska

„Świąteczna Wioska” organizowana przez Stowarzyszenie „Trójwieś Razem” wspólnie z innymi organizacjami z Beskidzkiej Trójwsi to cykl świątecznych wydarzeń, jakie będą się odbywać w Beskidzkiej Trójwsi w dniach 10- 18 grudnia.

 To pierwsze takie wydarzenie w Trójwsi, które jest inicjatywą oddolną, efektem niezwykłego zaangażowania mieszkańców. Od początku do końca wioska jest zrealizowana  społecznie, przez ludzi o dobrych sercach . Zaangażowało się w to wydarzenie kilkanaście organizacji , firm, jak i osób prywatnych włączając się w to całkowicie nieodpłatnie. To pierwsza tego typu inicjatywa, której rozmach i skala z pewnością jest warta pokazania w mediach.

 W skład aktywności będą wchodziły m.in. warsztaty rękodzielnicze, warsztaty kreatywne, warsztaty kulinarne, spotkania animacyjne, mini spektakle,  wspólne kolędowanie, wystąpienia lokalnych twórców, koncerty folklorystyczne, symboliczna wigilia dla mieszkańców, odwiedziny samotnych  i chorych.

 Na potrzeby  realizacji powstała imponująca scenografia zrobiona w dużej mierze z materiałów pochodzących z recyklingu, co wpisuję się w ideę ekologii .

 „Świąteczna wioska” to inicjatywa skierowana do wszystkich mieszkańców Gminy Istebna, a także przyjezdnych i turystów. Przewiduje się realizację aktywności skierowanych do każdej grupy wiekowej. Projekt będzie miał wymiar wielopokoleniowy. Wezmą w nim udział różne środowiska.

 Jest to projekt jakiego dotąd na terenie Beskidzkiej Trójwsi nie było. Inicjatywa ma charakter edukacyjno – integracyjny, skłania do działań i współpracy ponad podziałami. Pokazuje, że w małych miejscowościach mogą powstawać projekty nieprzeciętne.

Pragniemy, by było to NASZE WSPÓLNE MIEJSCE SPOTKAŃ. By przychodzili tutaj mieszkańcy Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa, aby złożyć sobie życzenia, porozmawiać, RAZEM cieszyć tym wyjątkowym czasem. By jak najliczniej korzystali z przygotowanej przez nas oferty – od kilkulatków po seniorów.

Bogaty program to zasługa wielu Fundacji, Stowarzyszeń, przedsiębiorstw które zgodziły się wesprzeć akcję! To ich wspaniałomyślność sprawiła, że marzenia stają się rzeczywistością. To żywy dowód na to, że nasze hasło WSPÓLNIE MOŻEMY WSZYSTKO to nie tylko pięknie brzmiące słowa!

Wydarzenie jest objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Współorganizatorem jest Ars Cameralis Silesiae Superioris– Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

Informacje o przygotowaniach do wioski na bieżąco pojawiają się na profilu Stowarzyszenia na portalu Facebook https://www.facebook.com/trojwiesrazem oraz na stronie internetowej www.trojwiesrazem.pl.

PROGRAM W PDF

Zobacz również: