Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Spotkanie autorskie z Jonaszem Milewskim

data rozpoczęcia:
19.04.2024 17:00
data zakończenia:
19.04.2024 19:00
miejsce:
adres:
Karczma u Ujca, Istebna 76
Spotkanie autorskie z Jonaszem Milewskim Spotkanie autorskie z Jonaszem Milewskim
Porozmawiamy o książce "Nonkonformista", zawartej w niej historii, kulisach powstania oraz o całym regionie Śląsk Cieszyński.
"Nonkonformista" to powieść, której akcja rozgrywa się na Śląsku Austriackim na początku XX wieku. Jest to historyczno-literacki portret regionu i jego mieszkańców, przedstawiony poprzez losy głównego bohatera, wójta Istebnej Pawła Juroszka oraz jego cieszyńskiego przyjaciela Gottharda Latzela.
Książka eksploruje różne aspekty życia społecznego, kulturowego i politycznego ówczesnego Śląska Austriackiego. W centrum uwagi znajduje się temat tożsamości, lojalności, a także konfliktów etnicznych i narodowych, które charakteryzowały ten okres historyczny.
Opowieść o życiu w tamtym świecie rzuca światło na złożoność społeczeństwa tego regionu, jego przemiany oraz wyzwania, z którymi musieli zmierzyć się jego mieszkańcy. Powieść nie tylko odsłania historię konkretnych postaci, ale także ukazuje szerszy kontekst społeczny i kulturowy Śląska Austriackiego w okresie przełomu wieków.
"Nonkonformista" jest również portretem pewnego fragmentu historii i kultury tego skrawka śląska, który pozostawił trwały ślad i wpłynął na kształtowanie się ich tożsamości.
Zapraszamy serdecznie! Zaproście przyjaciół i przyjdźcie, aby wspólnie zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze Istebnej i literackich opowieściach! Spotkanie poprowadzi Aneta Legierska
Zobacz również: