Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rajdowy Puchar Śląska - „III Skoczowski Super Sprint”

data rozpoczęcia:
2019-09-22 10:30:00
data zakończenia:
2019-09-22 00:00:00
miejsce:
adres:
Baza rajdu - teren Skansenu w Ochabach przy ul Rodzinnej 11
brak zdjęcia Rajdowy Puchar Śląska - „III Skoczowski Super Sprint”

Rajdowy Puchar Śląska EL-Instal 2019

„III Skoczowski Super Sprint”

W nadchodzącą niedzielę 22 września Rajdowy Puchar Śląska zaprasza wszystkich miłośników motorsportu na kolejną rundę tegorocznego pucharu pod nazwą „III Skoczowski Super Sprint” Rajd ten będzie już czwartą rundą pucharu po - „Rajd o Puchar Burmistrza Kuźni Raciborskiej” oraz Rajdzie o Puchar Wójta Gminy Gaszowice i Rajdzie Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich w Gorzycach i Godowie.

Cały puchar składający się z sześciu imprez przekroczy w Skoczowie swój półmetek co zapowiada ostrą walkę o cenne pucharowe punkty. Chociaż RPŚ przyzwyczaił nas do rajdów składających się z kilku odcinków specjalnych, to nie mogło zabraknąć w kalendarzu czasu na Super Sprint. Taka forma zawodów kolejny raz zawita w okolice Skoczowa. To właśnie na tym terenie w latach ubiegłych RPŚ przeprowadził już dwie takie imprezy. Jak pamiętamy były to bardzo udane imprezy zarówno pod względem widowiskowym jak i sportowym. To właśnie od Skoczowskiego Super Sprintu do RPŚ wprowadzono pierwsze trasy, które liczyły ponad pięć kilometrów na jednym odcinku specjalnym.

Pamiętny Super Sprint, który odbywał się podczas letnich upałów przez wielu zawodników został zapamiętany jako morderczy rajd. Ileż to wtedy załóg musiało pogodzić się z defektami swoich maszyn, które nie wytrzymały tak długiego odcinka. Skoczowski Super Sprint to mały punkt zwrotny w historii tego pucharu. To od tej pamiętnej imprezy w każdej imprezie zawodnicy mają do dyspozycji tak długie odcinki specjalne. Po kilkunastu rudach od tego pierwszego Super Sprintu zmienił się również poziom całego pucharu a zawodnicy są doskonale przygotowani do długich odcinków. Wiec jak widać Skoczowski Super Sprint to bardzo ważna impreza Rajdowego Pucharu Śląska i mamy nadzieję, że również w tym roku nie będzie inaczej.

Czwarta runda to dobry moment by odrobić dotychczasowe straty w pucharze oraz wielkie wyzwanie dla tych którzy obecnie znajdują się na prowadzeniu. W tej fazie pucharu walka o cenne punkty staje się zacięta i taki charakter też pewnie będzie mieć tegoroczny Super Sprint co ucieszy niejednego kibica rajdów samochodowych.

Baza rajdu ulokowana została w tym roku na terenie Skansenu w Ochabach przy ul Rodzinnej 11 a szczegółowe mapy rajdu pojawią się w przededniu rajdu na stronie rajdowypucharslaska.pl oraz rajdowka.pl

Impreza zostanie zainaugurowana oficjalną odprawą zawodników o godzinie 10:00 którą poprzedzą badania kontrolne i odprawa administracyjna w biurze rajdu.

Rajd wystartuje o godzinie 10:30 a regulaminowo zakończy się rozdaniem nagród około godziny 19:30. Zanim jednak przyznane zostaną puchary Skoczowskiego Super Sprintu zawodników czeka ostra walka na odcinku 5,8 km który pokonywany będzie tego dnia czterokrotnie, co łącznie będzie stanowić 23,2 km walki o cenne sekundy.

Mamy nadzieję, że będzie to kolejne rajdowe święto dla miłośników rajdów samochodowych w kraju. Do zawodów już zgłosiły się 72 załogi z całego kraju które podzielone zostały według klas:

K1 do 1400cm3

 K2 od 1401 cm3 do `1600 cm3

 K3 od 1601 cm3 do 2000 cm3

 K4 powyżej 2000 cm K5 Klasa Markowa - Fiat 126p z silnikiem markowym

 K6 Klasa Cento – Fiat SC i CC z silnikiem do poj. 1242 cm3 8v.

 K7 Klasa Rwd Open-pojazdy z napędem na tylną oś (również z

turbodoładowaniem)

Samochody z turbodoładowaniem będą przydzielane do klasy zgodnie z przelicznikiem pojemność silnika x1,7 benzynowe, x1,4 diesel

Zapraszamy serdecznie i życzymy udanej zabawy wszystkim miłośnikom motorsportu.

Pozdrawiamy i zapraszamy

Artur Bal - Organizator Rajdowego Pucharu Śląska

Grzegorz Czarnik - Organizator Rajdowego Pucharu Śląska

Robert Durczok - Koordynator medialny Rajdowego Pucharu Śląska 

Zobacz również: