Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puzzle Kultury, czyli II Festiwal Sztuki Ulicznej

data rozpoczęcia:
2020-08-15 12:00:00
data zakończenia:
2020-08-16 18:00:00
miejsce:
adres:
pl. B. Hoffa, amfiteatr, Park Kopczyńskiego
Puzzle Kultury, czyli II Festiwal Sztuki Ulicznej Puzzle Kultury, czyli II Festiwal Sztuki Ulicznej

Kuglarze, aktorzy, muzycy, malarze, tancerze a nawet magik – wszyscy pojawią się na Placu Hoffa i w Parku Kopczyńskiego w Wiśle. Będzie tanecznie, rytmicznie twórczo i kolorowo. Puzzle Kultury to festiwal, który już podczas pierwszej edycji udowodnił, że potrafi uwolnić niezwykłe pokłady dobrej energii.

W weekend 15-16 sierpnia na ulicach Wisły po raz drugi pojawią się artyści uliczni. Głównym założeniem festiwalu jest stworzenie w centrum miasta różnych stref artystycznych, w których artyści będą się prezentowali ale też zapraszali do współtworzenia sztuki razem z nimi. W Wiśle wystąpią muzycy, aktorzy, kuglarze, plastycy, tancerze, bębniarze, DJ-e I wielu innych.

Festiwal Puzzle Kultury rozpocznie się w sobotę o godz. 12:00 i potrwa do niedzielnego popołudnia. Samo wydarzenie nie ma ustalonego harmonogramu, natomiast kilka razy każdego dnia przewidywane jest „sklejanie puzzli” a więc wspólne występy artystów na wiślańskim rynku. Jedynymi ustalonymi wcześniej występami będzie pokaz spektaklu teatralnego, który zostanie zaprezentowany w sobotę po godz. 20:00 na wiślańskim rynku, po nim czeka nas z kolei klimatyczny pokaz fire show.

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy w weekend 15-16 sierpnia przyjechać do Wisły, wybrać się do centrum i tam, w miejskich przestrzeniach spotkać artystów, którzy będą tworzyli poszczególne strefy. Strefy kultury rozstawione zostaną przede wszystkim w Parku Kopczyńskiego ale także na Placu Hoffa. Dzięki temu impreza będzie bezpieczna i odbędzie się z uszanowaniem reżimu sanitarnego.

Zobacz również: