Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nepal – u stóp Himalajów

data rozpoczęcia:
2019-07-06 17:00:00
data zakończenia:
2019-07-06 00:00:00
miejsce:
adres:
CKiS "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich
Nepal – u stóp Himalajów Nepal – u stóp Himalajów

Nepal – u stóp Himalajów - Slajdowisko Marianny Koniecznej

Wstęp wolny!

Czy Himalaje są rzeczywiście aż tak odległe?
Czy można po nich tak po prostu wędrować?
Co można robić w Szkole na Końcu Świata?

Sześć tysięcy kilometrów stąd znajduje się Nepal. Wciśnięty między Słonia a Tygrysa, wielkie Indie i potężne Chiny, kraj himalajskich, zaśnieżonych szczytów, ziemia pełna zaskakujących miejsc niczym z innego świata, dostojnych stup, powiewających na wietrze kolorowych flag modlitewnych, mamrotanych mantr. Nepal to piękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy, bujna roślinność, biegające małpy, krowy na ulicy i przede wszystkim gościnni, uśmiechnięci ludzie o różnym pochodzeniu i różnych wyznaniach.
Marianna spędziła tam trzy miesiące i opowie jak się mieszka w himajskiej wiosce, jak wygląda Szkoła na Końcu Świata, jak się wędruje dookoła Annapurny i w dolinie Langtang doświadczonej przez trzęsienie ziemi w 2015 roku, jak wygląda jak i gdzie można spotkać prawdziwego nosorożca.

O prelegentce:

Marianna Konieczna – w 2018 r. przez trzy miesiące podróżowała po Nepalu, gdzie m.in. uczyła w himalajskiej wiosce. Interesuje ją zwłaszcza poznawanie lokalnych kultur i ich źródeł. Odwiedziła większość Europy, kawałek Azji i odrobinę Afryki. Podróżowała z plecakiem, autostopem, lokalnym transportem, pieszo oraz… na tratwie z butelek. Najwięcej czasu spędza w górach, jest przewodnikiem beskidzkim. Z zawodu projektantka produktu i grafiki.
Zobacz również: