Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Magiczne ziele - Koncert Świętojański zespołu "Tekla Klebetnica"

data rozpoczęcia:
24.06.2022 19:00
miejsce:
adres:
Beskidzki Dom Zielin "Przytulia", ul. Wyzwolenia 69
Magiczne ziele - Koncert Świętojański zespołu "Tekla Klebetnica" Magiczne ziele - Koncert Świętojański zespołu "Tekla Klebetnica"


Tekla Klebetnica (czyli po naszymu wiejska plotkara) to zespół folkowy, który oprócz rodzimej muzyki góralskiej, wykonuje przede wszystkim muzykę pasma Karpat, niejednokrotnie wykorzystując także melodie bałkańskie. To połączenie tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu, tzw. FOLK-CROSSOVER. Na koncertach przenoszą słuchaczy do swojego świata, zapraszają do wspólnej muzycznej podróży! Muzyka Tekli Klebetnicy jest różnorodna, barwna i charyzmatyczna, a dzięki swej ekspresyjności i uniwersalności trafia do serc szerokiej publiczności.

Zespół tworzą muzycy, którzy odnaleźli wspólny język muzyczny i którzy na przestrzeni lat poprzez miłość do tradycji i folkloru poznali się w wyjątkowych okolicznościach:

- Anna Czupryn – skrzypce , śpiew (Żywiec, Beskid Żywiecki)
- Zygmunt Czupryn – akordeon (Ustroń, Beskid Śląski)
- Stanisław Dudek – bas (Międzybrodzie Bialskie, Beskid Żywiecki)
- Jenő Lisztes – cymbały węgierskie oraz perkusjonalia, muzyk cygańskiego pochodzenia, który występował nie tylko na Węgrzech ale i na najsłynniejszych salach koncertowych takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Musikverein w Wiedniu czy Sydney Opera.


Bilety w cenie 20 zł dostępne w "Przytulii"
od wtorku do niedzieli od godz. 10:00; tel: 33 400-00-21

Zobacz również: