Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Legiony

data rozpoczęcia:
2019-09-26 15:30:00
data zakończenia:
2019-09-26 00:00:00
miejsce:
adres:
Kino "Piast", ul. Ratuszowa 1
Legiony Legiony

Polska, 2019, ok. 120`, od lat 12, reż.: Dariusz Gajewski, wyk.: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Mirosław Baka, Jan Frycz, Borys Szyc, Antoni Pawlicki, Piotr Żurawski, Piotr Cyrwus, Grzegorz Małecki, Stanisław Cywka, Jakub Hojda, Karolina Kominek, Andżelika Kurowska, Monika Pawlicka, Bartosz Szpak, Antoni Sałaj, Karol Czajkowski i inni. Historyczny.

UWAGA! Premiera ogólnopolska w Cieszynie!!! Bilety: 18,00 zł (norm); 14,00 zł (ulg. - dla uczniów, studentów, rencistów i emerytów).

W czasach zapomnienia pamiętali! W czasach nienawiści kochali! W czasach niewoli walczyli! Imponująca rozmachem produkcja o wchodzących w dorosłość chłopakach i dziewczynach, którzy w imię wyznawanych wartości nie wahali rzucić się w wir walki przeciw europejskim tyranom. Jak zapewnia dystrybutor filmu, „Legiony” to opowieść zapierająca dech w piersiach, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych, ze scenami batalistycznymi, jakich w polskiej kinematografii jeszcze nie było! „Legiony” to także uniwersalna opowieść o miłości, przyjaźni, marzeniach i dorastaniu w trudnych czasach, bowiem wielka historia jest w filmie tłem dla ukazanej na pierwszym planie love story. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, pojawiają się w filmie osobistości znane z kart historii.

Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin- Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych. Film zakwalifikowany został do Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wśród 18 innych produkcji powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – „Złote Lwy”. Zdjęcia do filmu realizowano prawie 60 dni, w tym kilka dni w Cieszynie, dosłownie kilkadziesiąt metrów od naszego kina. Ekipa „Legionów” pojawiła się także w Cisownicy i Hażlachu.

Zobacz również: