Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Koncert zespołu Kwiat Jabłoni

data rozpoczęcia:
28.05.2022 20:00
data zakończenia:
28.05.2022 21:30
miejsce:
adres:
Amfiteatr, ul. Wapienicka 25
Koncert zespołu Kwiat Jabłoni Koncert zespołu Kwiat Jabłoni

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T. Love, Ralphem Kamińskim, Julią Pietruchą czy Miuoshem. Ostatnie nagranie to kolaboracja z Sanah. Utwór „Szary Świat” znalazł się na najnowszym albumie artystki.
Rozpoznawalność zespołowi przyniósł między innymi singiel „Dziś późno pójdę spać”. Do tej pory miał on serwisie YouTube ponad 30 milionów wyświetleń !
Muzyka młodego zespołu wymyka się sztampowym etykietkom.
Artyści eksperymentują, czerpiąc inspiracje zarówno z żywiołu muzyki folkowej, jak i rockowej czy elektronicznej.
Za sukcesem zespołu stoi nie tylko oryginalne brzmienie, ale i doskonałe obycie sceniczne młodych artystów. Wielokrotnie udowodnili, że potrafią oczarować odbiorców nie tylko podczas kameralnego występu, ale i na plenerowych koncertach. Jako debiutanci zdołali zgromadzić pod małą sceną Pol’and’Rock Festivalu tysiące osób.

Zobacz również: