Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert - Anna Witczak & Mustapha El Boudani

data rozpoczęcia:
2020-10-03 19:00:00
data zakończenia:
2020-10-03 20:30:00
miejsce:
adres:
Nomad Music Grill
Koncert -  Anna Witczak & Mustapha El Boudani Koncert - Anna Witczak & Mustapha El Boudani

Magiczny koncert - dwa kontynenty, dwie odmienne kultury, różne tradycje, a zarazem wspólna muzyka wolnych ludzi Nomadów. Ona - Anna Witczak-Czerniawska - charyzmatyczna wokalistka polska, grajaca w zespole Dikanda. On - Mustapha El Boudani - rdzenny Nomad, muzyk z Sahary z Maroka. Po paru latach znajomości, wspólnego grania, poznania korzeni i tradycji dwóch odmiennych kultur postanowili zabrzmieć w duecie na scenie. Ich koncert to muzyczna podróż odkrywająca zakątki wciąż trwajacej historii ludzi - Nomadów na świecie, przekazywanej z dziada pradziada. Anna Witczak- Czerniawska - Zasłynęła oryginalną barwą głosu i interesującą osobowością sceniczną. Związana z zespołem Dikanda, z którym odwiedziła wiele krajów Europy, Indie, Stany Zjednoczone, Maroko, Rosję, Izrael. Współpracowała z czołowymi polskimi kompozytorami muzyki filmowej, m.in. Abelem Korzeniowskim (Metropolis), Jerzym Maksymiukiem (Mania) czy Bartoszem Chajdeckim (Czas honoru). w 2017 roku zespół Dikanda został zaproszony do rodzinnej miejscowości Mustaphy - M'hamid El Ghizlane na 14 Internacional Festival Des Nomades.

Na płycie "Devla Devla" nagrane zostały wspólnie utwory Dikandy z Mustaphą. Mustapha El Boudani - urodził się w tradycyjnej rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M'Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy.Wykonuje utwory w języku Hassani Muzyk współtworzył projekt pt. „Górale na Saharze-Nomadzi w Beskidach” przy współpracy Stowarzyszenia Współpracy Polsko-Marokańskiej „Africae Deserta Project” oraz Ambasady Polskiej w Rabacie. Razem z muzykami, instruktorami oraz podopiecznymi Fundacji Braci Golec aktywnie bierze udział w wydarzeniach organizowanych na terenie łuku Karpat Polskich. Kocha Saharę, ale umiłował sobie góry Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dzięki koncertom poznał różnorodność muzyki, stroju, tradycji górali w całym łuku Karpat Polskich. Tak o nim napisano: „Autentyczna Wirtuozeria” Gazeta Wyborcza 2017 „Prawdziwa Magia Pustyni” Jazz Forum” 2018 W 2018r ukazała się płyta CD El Boudani Mus "Nomad", na której zagrali również nasi Górale Żywieccy - Kapela Po Pieronie oraz DudySkrzypce (instruktorzy Fundacji Braci Golec).Płyta była nominowana do "Wirtualnych Gęśli" Grał z takimi zespołami i muzykami jak Dikanda, Grzech Piotrowski , Gypsyfingers - Victorią i Lukiem Oldfildem, synem Mike'a Oldfielda. Prowadzi warsztaty vocalne w Maroko z Magdą Navarette i Andresem Martorell. Jego pasją jest gotowanie i parzenie herbaty. Obecnie mieszka w Polsce w Beskidzie Śląskim.

Bilety do nabycia na miejscu po wcześniejszej rezerwacji tel. 607272831 Ilość miejsc ograniczona. Podczas koncertu, przestrzegamy zasad organizacji tego rodzaju imprez w obecnej sytuacji.

Zobacz również: