Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Kiermasz Rzeczy Używanych - pn. „Drugie życie rzeczy- Ciuch w Ruch”

data rozpoczęcia:
06.11.2022 00:01
miejsce:
adres:
Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy"
Kiermasz Rzeczy Używanych - pn. „Drugie życie rzeczy- Ciuch w Ruch” Kiermasz Rzeczy Używanych - pn. „Drugie życie rzeczy- Ciuch w Ruch”

? Drodzy Mieszkańcy Cieszyna, w ramach prowadzonej od lat przez Miasto Cieszyn edukacji ekologicznej podejmowane są różnego rodzaju działania edukacyjne, których celem jest rozpowszechnianie wiedzy m.in. o prawidłowym postępowaniu z odpadami wytworzonymi w naszych domach, co w praktyce nie tylko oznacza prawidłową ich segregację. Kluczowym elementem gospodarowania odpadami jest przede wszystkim dążenie do minimalizacji ich wytwarzania, jak również ponowne wykorzystanie.
⭐️ Dlatego Burmistrz Miasta Cieszyna we współpracy z Fundacją EKOARKA z Jaworza zaprasza 6 listopada 2022 r. do sali widowiskowej Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK na Kiermasz Rzeczy Używanych - pn. „Drugie życie rzeczy- Ciuch w Ruch”.
Akcja daje potrójne korzyści mieszkańcom:
1️⃣ zainteresowane osoby biorące udział w wydarzeniu zyskują finansowo sprzedając lub wymieniając dobre, ale niepotrzebne ubrania, zabawki czy książki,
2️⃣ przez takie działania redukujemy ilość powstających śmieci, a całkiem dobrym rzeczom „dajemy” drugie, a nawet trzecie życie,
3️⃣ takie wyprzedaże są super pomysłem na lokalne spotkanie mieszkańców i zawiązywanie nowych znajomości, bardzo często owocujące tworzeniem grup społecznych podejmujących wspólne działania na rzecz poprawy jakości życia w naszym mieści - w tym oczywiście jego ekologicznej części.
ℹ️ Mieszkańcy Cieszyna zainteresowani udziałem w aukcji w zakresie wystawienia swoich rzeczy na sprzedaż/wymianę oraz organizacji swojego stoiska proszeni są o kontakt pod numerem: 692 318 612.
? Pozostałych mieszkańców - chętnych do dokonania zakupów i wsparcia „walki” Miasta Cieszyna ze zmniejszeniem produkcji odpadów - Włodarze Miasta we współpracy z Funkcją EKOARKA zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Zobacz również: